Країни Балтії вимагають створити спецтрибунал для РФ

Спеціальний трибунал розслідуватиме злочини військової агресії Росії проти України.

 

Естонія, Латвія та Литва закликали ЄС разом із міжнародними партнерами допомогти Україні створити спеціальний трибунал щодо розслідування злочинів агресії Росії проти України. Про це йдеться у заяві міністрів закордонних справ трьох країн.
«Міжнародний порядок, заснований на правилах, який ми всі прагнемо захищати, не може вижити, якщо існує безкарність за дії, що найбільш відверто порушують — геноцид, військові злочини, злочини проти людяності і злочини агресії», — сказано в заяві.
 

Міністри зазначають, що нещодавні навмисні удари РФ по цивільних будинках, школах та дитячих майданчиках, а також цивільній інфраструктурі по всій Україні є лише останнім епізодом неспровокованої терористичної кампанії Росії проти українського народу.

 

«Оскільки жорстокі напади Росії на Україну продовжуються, ЄС має діяти для того, щоб пошуки справедливості та відповідальності за жахливі злочини Росії в Україні були в центрі нашої політики», — йдеться у заяві.

 

Так, міністри додають, що ЄС має продовжувати підтримувати розслідування, які проводить Україна та низка інших держав, а також Міжнародний кримінальний суд (МКС).

 

«Поки що немає міжнародного суду чи трибуналу, який міг би притягнути до відповідальності найвище політичне та військове керівництво Росії за скоєння злочину агресії проти України. Щоб заповнити цю юрисдикційну лазівку, необхідно створити спеціальний трибунал для покарання злочину агресії проти України», — йдеться у заяві.

 

Наголошується, що створення спеціального трибуналу доповнило б роль МКС. У той час як МКС переслідуватиме осіб за військові злочини, геноцид та злочини проти людяності, основною відповідальністю спецтрибуналу буде злочин агресії.

 

«Ключові натхненники, підбурювачі та посередники цієї смертоносної агресії не можуть уникнути правосуддя лише через прогалину в міжнародній кримінальній юрисдикції», — додається у заяві.

 

ООН: Згвалтування — військова стратегія РФ

 

Раніше правоохоронці повідомили про підозру полковнику Росгвардії у жорстокому поводженні з військовополоненими на Херсонщині.

 

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетЩо може система ППО IRIS-T, яку отримала Україна?

СюжетВідключення електроенергії в Києві: чому не у всіх

Країни ЄС отримають ще 3,5 млрд євро на українських біженців

Источник: korrespondent.net