Країни Балтії та Польща блокують нові санкції проти РФ — глава МЗС Литви

Ландсбергіс заявив, що Литва та Польща зупинили ухвалення дев’ятого пакету санкцій проти РФ, цю позицію підтримують і інші країни Балтії.

 
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що країни Балтії та Польща блокують ухвалення нового пакету санкцій Європейського Союзу, оскільки деякі країни запропонували пом’якшити їх під приводом забезпечення експорту продовольства. Про це повідомляє Delfi.
 
«Спочатку це був список із 1500 осіб і компаній, зараз він трохи звузився. Ці пропозиції звільнили б з-під санкцій приватні кошти, якби держави виявили зв’язок цих коштів із продовольчою безпекою. Важко сказати, як приватні кошти олігархів пов’язані з продовольчою безпекою — ми порушували це питання. Ми розуміємо і занепокоєння партнерів у Європі в деяких конкретних випадках», — зазначив Ландсбергіс.
 
Він додав, що у таких випадках ситуацію можна вирішувати за допомогою пояснень Єврокомісії.
 
«Якби зробили такого розміру політичну діру, яку схвалили б усі країни ЄС, я думаю, це використали б не лише для вирішення всіх питань, а й для значного обходу санкцій. Ця дискусія продовжується. Литва та Польща зупинили прийняття пакету. Можливо, дискусію перенесуть на Європейську раду», — заявив міністр.
 
За його словами, Литва та Польща зупинили ухвалення дев’ятого пакету, цю позицію підтримують і інші країни Балтії.
 
Як заявила прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте, РФ намагається використати наратив про те, що санкції ЄС зупиняють сільськогосподарське виробництво у країнах третього світу.
 
«У світі існує наратив, який просувається Росією, що санкції Євросоюзу якось відповідальні за зростання цін на продовольство, особливо в країнах третього світу, хоча всім добре відомо, що жодне сільськогосподарське виробництво не під санкціями і це ніяк не пов’язано. Деякі олігархи та компанії, пов’язані з бізнесом добрив, потрапили під санкції», — зазначила вона.
 
Шимоніті заявила, що близько 10 країн пропонують пом’якшити санкції.
 
Раніше ЗМІ повідомили, хто потрапить до дев’ятого пакету санкцій ЄС. Обмеження торкнуться 144 фізосіб. Серед них — російські знаменитості, телеведучі та блогери.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net