Косово запровадило санкції проти ПВК Вагнер

Приштина приєдналася до санкцій Вашингтона проти злочинної організації, яка проявляє активність на Західних Балканах.

 
 
 
 
 
Уряд Косова приєднався до санкцій США проти російської ПВК Вагнер, де-факто назвавши її транснаціональною злочинною організацією. Про це 23 березня повідомило видання Euractiv.
 
 

 
Зазначається, що в січні цього року міністерство фінансів США ввело санкції проти групи Вагнера. Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті 22 березня оголосив про приєднання країни до цього рішення.
 
Як підкреслив віце-прем’єр Косова Беснік Біслімі, американські санкції направлені на зменшення можливостей РФ вести війну проти України.
 
«З цієї причини міністерство закордонних справ та діаспори Косова пропонує доповнити і внести зміни до рішення уряду Косова щодо виконання міжнародних санкцій, запроваджених США, що реалізуються нашою республікою за міжнародними зобов’язаннями проти групи Вагнера, а також їхніх партнерів та інших компаній, які підтримують російську військову кампанію», – заявив він.
 
Як пише Euractiv, причини, через які Приштина наклала санкції на ПВК Вагнер, можуть бути пов’язані з активністю групи на Західних Балканах.
 
У січні стало відомо, що «вагнерівці» вербують бійців у регіоні, користуючись зв’язками з правими організаціями. Це викликало реакцію з боку США і, ймовірно, спонукало міністерство фінансів ввести додаткові санкції.
 
Нагадаємо, президент Сербії Александар Вучич закликав РФ припинити вербування жителів країни для участі у військових діях на боці ПВК Вагнер в Україні. Пізніше він заявив, що всі сербські «вагнерівці» будуть заарештовані після повернення додому.
 
 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net