Король Британії виступив із першою промовою

Вдень Карл ІІІ провів першу аудієнцію, зустрівшись з прем’єр-міністром, а ввечері виступив із посланням до підданих, у якому, зокрема, оголосив ім’я нового принца Уельського.

 

Новий король Великої Британії Карл ІІІ провів у п’ятницю, 9 вересня, першу аудієнцію у Букінгемському палаці у Лондоні, повідомляє The Sun.
 
Зазначається, що по обіді на аудієнцію до Його Величності прибула прем’єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс.
 
Король Карл ІІІ зустрівся з новим главою уряду лише через кілька днів після того, як вона була приведена до присяги його вже покійною матір’ю королевою Єлизаветою II у Балморалі (Шотландія) у вівторок.
 
Тепер новий монарх і прем’єр обговорюватимуть державні питання щовівторка ввечері під час аудієнції в Букінгемському палаці.
 
Пізніше Карл ІІІ виступив зі своєю першою промовою. Він записав її у Блакитній вітальні Букінгемського палацу. Промова практично повністю була присвячена його матері, королеві Єлизаветі II.
 
Король заявив, що все життя Єлизавети II було наповнене служінням британським підданим.
 
Карл III зазначив, що його мати зійшла на трон, коли Британія ще відчувала на собі наслідки Другої світової війни та жила старими уявленнями про світ.
 
Під час її правління британське суспільство змінювалося, поєднавши у собі людей безлічі національностей і віросповідань. Змінювалися і принципи управління державою.
 
Однак, підкреслив король, принципи та цінності британської монархії, англіканської церкви, ті традиції та свободи, що лежать в основі парламентського правління, повинні і залишатимуться непорушними.
 
Карл III звернувся до всіх підданих Великої Британії і пообіцяв, що протягом усього свого життя служитиме їм «з вірністю, повагою та любов’ю», керуючись підвалинами британської Конституції.
 
«Моє життя та життя моєї родини, звичайно, зміниться,» — сказав король.
 
Він визнав, що більше не зможе в такому обсязі, як раніше займатися благодійністю, але висловив упевненість, що розпочаті ним проекти будуть передані в добрі руки.
 
Він подякував своїй дружині Каміллі, з якою одружився  17 років тому, і пообіцяв, що вона з гідністю нестиме обов’язки королеви-консорту.
 
Також Карл III згадав, що титули принца та принцеси Уельських тепер носитимуть його старший син, наступний спадкоємець престолу принц Вільям та його дружина Кетрін.
 
Молодшому синові, принцу Гаррі, та його дружині Меган він побажав «щасливого життя за океаном».
 
На закінчення Карл III сказав, що наступного тижня відбудеться похорон Єлизавети II. Від свого імені, від імені королівської сім’ї та британського народу він може сказати матері головне слово: «дякую».
 
«Нехай зберігають ангели твій спокій», — завершив свою промову король.
 

 
Нагадаємо, сьогодні король Карл III прибув до Букінгемського палацу із замку в Балморалі, де напередодні померла 96-річна королева Єлизавета II.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net