Кораблі і літаки Китаю ущільнили лінію розмежування з Тайванем – ЗМІ

Напередодні можливого візиту Ненсі Пелосі китайські військові здійснили «незвичні і провокативні» маневри в Тайванській протоці.

 
Кілька китайських військових літаків пролетіли над умовною лінією розмежування, яка ділить Тайванську протоку. Про це 2 серпня повідомило агентство Reuters.
 
Зазначається, що загострення в регіоні відбулося на тлі можливого візиту в Тайвань спікера Палати представників США Ненсі Пелосі. Як відомо, Китай вважає острів своєю територією.
 
Крім літаків, до неофіційної розділової лінії наблизилося кілька китайських військових кораблів.
 
Як уточнило джерело агентства, вранці у вівторок китайські кораблі і літаки «ущільнили» лінію розмежування в протоці між материковим Китаєм і Тайванем, і це є незвичним і «надто провокативним» кроком.
 
За словами співрозмовника агентства, китайські літаки неодноразово здійснювали тактичні маневри, на короткий час «чіпляли» серединну лінію та повертали у свій бік протоки, тоді як поблизу на протилежному боці в режимі очікування перебували тайванські літаки.
 
ВПС Китаю залишили район у другій половині дня, тоді як кораблі залишилися.
 
Наголошується, що зазвичай літаки жодної із сторін не перетинають умовну лінію розмежування.
 
У міністерстві оборони Тайваню запевнили, що цілком обізнані з діями Китаю та у відповідний спосіб скерують сили у відповідь на хоч яку «ворожу загрозу».
 
Раніше повідомлялося, що Тайвань посилив рівень боєздатності з ранку 2 серпня до полудня 4 серпня.
 
Китай має намір перехопити літак Пелосі – ЗМІ

 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net