Конгрес США ухвалив законопроект щодо боргів України

Ідеться про негайне призупинення платежів з обслуговування боргу Україною та надання фінансової допомоги Києву на пільгових умовах.

Палата представників американського Конгресу в середу ухвалила кілька законопроектів, пов’язаних із ситуацією в Україні. Про це повідомляє The Hill 11 травня.

Так, один із законопроектів спрямований на всеосяжне полегшення боргового тягаря України. За нього проголосували 352 конгресмени, ще 56 висловилися проти — усі республіканці.

Документ наказує американському міністру фінансів домагатися від представників США у міжнародних фінансових організаціях, включаючи МВФ та Світовий Банк, негайного призупинення платежів з обслуговування боргу Україною та надання фінансової допомоги Києву на пільгових умовах. Він також доручає статс-секретарям та казначействам допомогти забезпечити комплексне полегшення боргів України перед іншими урядами та групами комерційних кредиторів.

Другий законопроект спрямований на те, щоб виконавча влада США була зобов’язана добиватися «максимально можливого ступеня» виключення російських посадових осіб з участі у зустрічах, засіданнях та інших заходів «Групи двадцяти», Базельського комітету з банківського нагляду, Ради фінансової стабільності, Міжнародної асоціації страхових наглядів та Міжнародної організації комісій з цінних паперів.

За цей проект проголосували 416 конгресменів, проти — два.

Третій законопроект стосується необхідності дотримання американськими фінансовими установами санкцій, ведених США щодо РФ та Білорусі. Він був схвалений 418-ма голосами.

Згідно з базою даних Конгресу, всі три документи тепер мають надійти на розгляд сенату.

Раніше МВФ спрогнозував різке зростання держборгу України через різке зростання дефіциту бюджету і падіння ВВП. Цей показник залишиться на високому рівні у найближчі п’ять років.

Також повідомлялося, що Україна входить до пікового періоду виплат за боргами. У квітні-червні слід виплатити 167 млрд гривень боргів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетПісля окупації: які проблеми у звільнених від армії РФ районах України

Прем’єр Італії заявив, що ФРН заплатила РФ за газ у рублях

СюжетЧи відкрила війна Росії проти Україні очі тим, хто «розумів Путіна»?

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

HRW: РФ та Україна застосовують касетні боєприпаси

Источник: korrespondent.net