Конференція ООН щодо зміни клімату: перший успіх

Острівні держави, що розвиваються, просять фінансової допомоги, щоб впоратися з виниклими втратами, які вже виникли. Вперше це питання зробили окремим пунктом порядку денного переговорів.

На 27-й конференції ООН зі зміни клімату в день відкриття в Шарм-еш-Шейху 6 листопада оголосили про успіх у вирішенні одного із ключових питань переговорів. Вперше пленум погодився зробити окремим пунктом порядку денного фінансову допомогу бідним державам для подолання збитків та втрат, які вже виникли у зв’язку із глобальною зміною клімату.
 
Це демонструє «почуття солідарності та співпереживання до страждань жертв кліматичних катастроф», заявив президент конференції, міністр закордонних справ Єгипту Самех Шукрі. Водночас він наголосив, що предметом переговорів не є «відповідальність чи компенсація».
 
Розвинені країни побоюються високих виплат
 
У рамках конференцій ООН щодо зміни клімату приділяється особлива увага боротьбі з причинами зміни клімату та заходами щодо адаптації до глобального потепління. Розвинені країни вже пообіцяли регулярну фінансову допомогу у вирішенні цих питань, країнам, що розвиваються.
 
Разом з тим протягом багатьох років держави, що розвиваються, звертають увагу на те, що наслідки глобального потепління вже зараз відчуваються для них сильніше, ніж для промислово розвинених країн, і вимагають додаткової фінансової допомоги.
 
За час переговорів ООН, які тривають майже 30 років, відповідного механізму фінансування так і не було визначено. Побоюючись зобов’язань щодо виплати надмірно високих сум, низка розвинених країн, зокрема США, останніми роками блокували переговори про фінансову допомогу у зв’язку зі збитками та втратами, зумовленими зміною клімату.
 
Берлін пообіцяв підтримку бідним країнам
 
Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила в перший день конференції ООН, що Німеччина готова допомогти країнам, що розвиваються, у боротьбі з наслідками глобальної зміни клімату. Вона повідомила, що ФРН спільно з іншими країнами має намір розробити конкретні кроки щодо боротьби з потеплінням на планеті.
 
Бербок висловила думку, що держави, що розвиваються, «по праву очікують від багатих країн більшого прояву солідарності і Німеччина готова її проявити — як у плані фінансування боротьби зі зміною клімату, так і при ліквідації шкоди, яку вона завдає».
 
27 конференція ООН зі зміни клімату завершиться 18 листопада. У ній беруть участь представники понад 190 країн.
 

Джерело: DW

 

Нагадаємо, в Укргідрометцентрі прогнозують, що зимовий клімат в Україні буде таким самим м’яким, як у країнах західної Європи.

 

До 2050 року на Кіліманджаро не буде льодовиків – вчені

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net