Командувати ЗС вищого ступеня готовності НАТО буде Німеччина

VJTF є підрозділом сил реагування НАТО з найвищим ступенем готовності. Керівництво і членство у VJTF серед союзників змінюється щороку.

 
З 1 січня 2023 року командування збройними силами вищого ступеня готовності НАТО (Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) перейде від Франції до Німеччини. Про це заявив офіційний представник НАТО Оан Лунгеску.
 
«Оскільки незаконна війна Росії в Україні продовжує загрожувати миру і безпеці у Європі, не повинно бути сумнівів у рішучості НАТО захищати кожен дюйм території союзників. VJTF – це група швидкого реагування НАТО та ключова частина нашої колективної оборони. Лідерство Німеччини – яскравий вияв її прихильності і можливостей», – цитує слова офіційного представника НАТО штаб-квартира Альянсу.
 
Спільну оперативну групу підвищеної готовності НАТО (VJTF) було створено у 2014 році у складі посилених Сил реагування НАТО після незаконної анексії Криму Росією та криз на Близькому Сході. У 2022 році її очолювала Франція.
 
У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну у лютому цього року НАТО скерувало підрозділи VJTF у Румунію для виконання першої в історії місії колективної оборони.
 
VJTF є підрозділом Сил реагування НАТО з найвищим ступенем готовності. Керівництво і членство у VJTF серед союзників змінюється щороку.
 
У 2023 році сухопутні сили VJTF налічуватимуть близько 11 500 тисяч військовослужбовців, в основі яких стоятиме 37-ма танково-гренадерська бригада. Загалом свій внесок зроблять дев’ять країн НАТО (Бельгія, Чехія, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Нідерланди, Норвегія, Словенія). Серед основних підрозділів – німецький Panzerbataillon 393, Artillerielehrbataillon 345, Versorgungsbataillon 131 та Transporthubschrauberregiment 30. Вперше Німеччина також очолює призначене командування загонів спецпризначення VJTF.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Швеція та Фінляндія стануть членами НАТО до кінця 2023 року.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net