КНР замість Сили Сибіру-2 побудує газопровід із Туркменії — ЗМІ

Reuters зазначає, що Китай фактично погодився на реалізацію з Туркменістаном проєкту Лінія D замість російського аналогу.

Китай схиляється до рішення побудувати новий газопровід із Туркменії. Це може свідчити про те, що план президента Росії Володимира Путіна щодо будівництва додаткового газопроводу Сила Сибіру-2 для додаткових поставок сировини до Китаю провалився. Про це повідомляє інформагентство Reuters.

Пекін практично погодився на реалізацію проєкту Лінія D, за яким з Туркменістану будуть імпортувати 30 млрд кубометрів газу щорічно.

Китайська державна нафтогазова корпорація CNPC вже почала розробляти техніко-економічне обґрунтування 200-кілометрового інтерконектора від кордону провінції Сіньцзян з Киргизією до китайського міста Уцзі як перший пункт прийому, зазначає ЗМІ.

У 2022 році трьома діючими трубопроводами Китай імпортував з Туркменії 35 млрд кубометрів газу, заплативши за нього 10,3 млрд доларів, а вартість виявилася у 2,5 рази нижчою — близько чотирьох мільярдів доларів.


Володимир Путін торік переконував, що Росія та Китай нібито узгодили всі питання будівництва нової магістралі Сила Сибіру-2. Тоді він стверджував, що Росія планує продавати своєму «стратегічному партнеру» до 50 млрд кубометрів газу на рік.

Сила Сибіру — російський магістральний газопровід для постачання газу з Якутії до Приморського краю та країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Це спільний проєкт російського газового монополіста «Газпрому» та китайської компанії CNPC.

Газопровід відкрили 2 грудня 2019 року. Вартість проєкту спочатку оцінювали у 800 млрд рублів, але пізніше переглянули до 1,1 трлн рублів.

Нагадаємо, раніше повідомили, що лідер Китаю Сі Цзіньпін утримався від збільшення закупівель російського газу. 

Сі в Москві: про що Путін не домовився з Китаєм

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net