Китайський шпигун отримав 20 років ув язнення в США

Сюй Яньцзюнь використовував псевдоніми та підставні компанії для викрадення даних американських авіаційних та аерокосмічних компаній.

 

Федеральний суд США в Цинциннаті засудив 42-річного громадянина Китаю Сюй Яньцзюня до 20 років ув’язнення за шпигунство та спробу крадіжки комерційної таємниці в американських авіаційних компаній. Про це напередодні повідомив Мін’юст США.

«Сьогоднішній вирок демонструє серйозність цих злочинів та рішучість Міністерства юстиції розслідувати дії китайського уряду або будь-якої іншої іноземної держави, спрямовані на створення загрози нашій економічній та національній безпеці», — заявив генпрокурор США Меррік Гарланд.

 

Стверджується, що Сюй Яньцзюнь – кадровий офіцер розвідки Міністерства державної безпеки Китаю. У період з 2013 до 2018 року він використовував псевдоніми та підставні компанії для викрадення даних у провідних американських авіаційних компаній.

 

Сюй Яньцзюнь був затриманий у Бельгії у 2018 році. На початку листопада суд визнав його винним за всіма пунктами звинувачення: змова з метою скоєння економічного шпигунства, змова з метою скоєння крадіжки комерційної таємниці, спроба економічного шпигунства та спроба крадіжки комерційної таємниці.

 

Нагадаємо, минулого року у США професора Гарвардського університету Чарльза Лібера визнали винним у прихованні співпраці з Китаєм та факту фінансування. Його звинуватили в тому, що він отримав від КНР і приховав від податкової понад 1,5 млн. доларів.

 

ЗМІ дізналися про депортацію трьох китайських шпигунів із Британії

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net