Китай запевнив, що поважає суверенітет усіх країн

Пекін також заявив, що готовий зробити свій внесок у вирішення «української кризи», як він називає війну з РФ.

Китай поважає суверенітет усіх країн. Про це заявила офіційний представник МЗС КНР Мао Нін на брифінгу в понеділок, 24 квітня, повідомляє пропагандистське інформагентство ТАРС.

Пропагандисти російського ЗМІ попросили її прокоментувати слова посла Китаю у Франції Лу Шає про належність Криму.

«Позиція Китаю з відповідного питання не змінилася. Щодо територіального суверенітету, позиція Китаю завжди була чіткою. Китай поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність усіх країн і підтримує цілі та принципи Статуту ООН», — запевнила чиновниця.

За її словами, щодо «української кризи» (так Пекін називає війну, яку розв’язала РФ проти України) позиція Китаю буцімто «зрозуміла і послідовна».

«Ми готові продовжувати працювати з міжнародною спільнотою, щоб зробити свій внесок у сприяння політичному врегулюванню української кризи. Деякі ЗМІ неправильно інтерпретують позицію Китаю з українського питання і сіють різницю між Китаєм і відповідними країнами, і ми повинні зберігати пильність щодо цього», — запевнила Мао Нін.

Вона стверджує, що Китай «поважає суверенітет усіх республік, що входили до складу СРСР».

Чиновниця також додала, что після розпаду СРСР Китай став одним з перших, хто встановив дипломатичні відносини з колишніми радянськими республіками.


Зазначимо, що 21 квітня французький канал LCE навів цитату з інтерв’ю Лу Шає про те, що буцім «спочатку Крим був російським», а також, що країни колишнього СРСР нібито «не мають фактичного статусу в рамках міжнародного права, тому що немає міжнародного договору, який би конкретизував їх статус як суверенні держави».

Нагадаємо, МЗС Естонії викличе посла Китаю, щоб отримати роз’яснення щодо коментарів китайського дипломата у Франції стосовно суверенітету Естонії та інших країн колишнього СРСР. 

У Європарламенті вимагають оголосити китайського посла персоною нон грата

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

ЗСУ конратакують у Бахмуті — Сирський

Буданов розповів про поїздку «Путіна» в Україну

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Керівник ГУР розповів про ситуацію на фронті

У КМВА розповіли, як пройшли поминальні дні в столиці

Источник: korrespondent.net