Китай видалив скандальне інтерв’ю посла у Франції

Китай видалив інтерв’ю свого посла у Франції, який оскандалився заявами про Радянський Союз і Крим.

Посольство Китаю у Франції видалило стенограму скандального інтерв’ю свого посла Лу Шае, який поставив під сумнів незалежність пострадянських держав та назвав Крим «історично російським». Про це повідомляє Bloomberg.
 
«Посольство Китаю у Франції видалило стенограму інтерв’ю, в якому його посол поставив під сумнів незалежність держав колишнього Радянського Союзу, що викликало гнів у Європі», — пише видання.
 
Зазначається, що спочатку посольство опублікувало повну стенограму зауважень посла Лу Шае китайською та французькою мовами у своєму офіційному обліковому записі WeChat у понеділок вранці.
 
Однак до полудня за пекінським часом стенограму було видалено, а посилання вказували, що вміст «видалено автором». Інтерв’ю відсутнє на офіційному сайті посольства.
 
Нагадаємо, 21 квітня французький канал LCE навів цитату з інтерв’ю Лу Шае про те, що буцім «спочатку Крим був російським», а також, що країни колишнього СРСР нібито «не мають фактичного статусу в рамках міжнародного права, тому що немає міжнародного договору, який би конкретизував їх статус як суверенні держави».
 
Офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін заявила, Китай поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність усіх країн.

Близько 80 депутатів Європарламенту закликали оголосити китайського посла у Франції Лу Шае персоною нон грата.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

Буданов пояснив, чому Пригожин закликав закінчити війну

Загибель Татарського: суд відмовив підозрюваній в апеляції

СБУ затримала колишнього розвідника — ЗМІ

Україна відклала «ювілейні» атаки в РФ на прохання США — ЗМІ

Військові показали «полювання» на ворожий Тюльпан

Источник: korrespondent.net