Кісінджер виступив за вступ України до НАТО

Американський політик, який раніше був затятим критиком вступу України до НАТО, пояснив, чому змінив свою думку.

Колишній держсекретар США Генрі Кісінджер під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у вівторок, 17 січня, заявив, що Україна має вступити до НАТО, повідомляє The Post.
 
Наголошується, що при цьому Кісінджер уточнив, що це буде «доцільним» після того, як буде забезпечено мир.
 
Так, виступаючи у Давосі, 99-річний політик зазначив, що хоча він був проти приєднання України до НАТО до повномасштабного вторгнення Росії, тепер це бажаний результат.
 
«До цієї війни я був проти членства України в НАТО, бо боявся, що це розпочне саме той процес, який ми спостерігаємо зараз. Але тепер ідея нейтральної України в цих умовах вже не має сенсу», — сказав він.
 
Кісінджер нагадав, що український нейтралітет був ключовою вимогою Росії під час переговорів, що відбулися в березні 2022 року.
 
«Проект із 15 пунктів передбачав відмову Києва від своїх амбіцій щодо приєднання до НАТО і згоду не розміщувати іноземні військові бази чи зброю в обмін на захист від таких союзників, як США, Великобританія та Туреччина. Переговори зірвалися, незабаром позиції обох сторін загострилися. Тепер Кремль каже, що Київ має визнати анексію Москвою чотирьох південних та східних регіонів України, у той час як Київ вимагає, щоб кожен російський солдат залишив його територію, включаючи Крим, який Росія анексувала у 2014 році. Київ подав заявку на вступ до НАТО після того, як Москва оголосила про наступні анексії у вересні», — зазначає The Post.
 
Те, що ця пропозиція надійшла від колишнього держсекретаря США, який виступав як затятий критик вступу України до НАТО, має велике значення, наголошує видання.
 
«У вересні він заявив Раді з міжнародних відносин, що такий крок був би «дурним», оскільки він призведе до подальшої ескалації конфлікту. Минулого місяця він закликав до припинення вогню, згідно з яким Росія відійде до лінії фронту, демаркованої до лютневого вторгнення, але Крим буде предметом «переговорів». Він натякнув на членство України в НАТО, сказавши, що обидва мають бути «пов’язані», але його сьогоднішні коментарі були найбільш відвертими», — констатує The Post.
 
Наприкінці свого виступу Кісінджер наголосив, що вважає членство України в НАТО оптимальним рішенням.
 
Нагадаємо, наприкінці травня Кіссінджер зробив скандальну заяву про необхідність поступитися Росії українськими територіями, щоб зберегти тісні зв’язки між Москвою та Заходом. Його слова були розкритиковані західними політиками та експертами. Докладно про це Путін шокований: реакція на Кіссінджера про Україну.
 
А вже у серпні Кісінджер заявив, що до України потрібно ставитися як до члена НАТО.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net