Кінець економіки Росії. Як працюють санкції

Президент Росії Володимир Путін сам визнав, що введені щодо РФ санкції через війну можуть негативно позначитися на стані справ в економіці.

Російська пропаганда не припиняє розповідати, що всі західні санкції, введені через напад РФ на Україну, країні нібито тільки на користь. Але реальність, як завжди, зовсім інша. Вже навіть диктатор Володимир Путін публічно визнав, що введені щодо РФ санкції через війну можуть негативно позначитися на стані справ в економіці країни. На Wall StreetJournal вийшла статися з назвою “Російська економіка починає руйнуватися”.
 
Без нафтогазової іголки
 
Видання пише, що найбільші експортні товари Росії, газ та нафта втратили основних клієнтів. Консалтингова компанія Rystad Energy очікує, що інвестиції в російську розвідку та видобуток нафти і газу в 2023 році знизяться до 33 мільярдів доларів із прогнозованих (до вторгнення) 57 мільярдів доларів. За оцінками аналітиків BP PLC, загальний видобуток нафти в Росії, який у 2019 році становив близько 12 мільйонів барелів на день, до 2035 року скоротиться до 7-9 мільйонів барелів на день.
 
Відтік робочої сили
 
Кількість робочої сили в РФ швидко скорочується, оскільки молодь вирушає на фронт або тікає з країни через страх бути покликаною. Невизначеність стримує інвестиції бізнесу. «Економіка Росії входить у довгострокову регресію», — зазначає Олександра Прокопенко, колишня чиновниця Центрального банку Росії, яка залишила країну незабаром після вторгнення.
 
За даними московського Інституту економічної політики імені Гайдара, промисловість країни перебуває у найгіршій ситуації з нестачею робочої сили, починаючи з 1993 року (тоді інститут почав відстежувати ситуацію). За даними центрального банку, відтік мозку після вторгнення і 300-тисячна військова мобілізація минулої осені призвели до того, що близько половини підприємств зіткнулися з нестачею працівників. Користуються попитом слюсарі, зварювальники, верстатники.
 
Прогнози
 
Цього року більшість аналітиків очікують на чергове падіння ВВП Росії, хоча деякі, зокрема МВФ, прогнозують помірне зростання. Але фонд заявив, що до 2027 року економічний результат, за прогнозами, буде приблизно на 7% нижчим, ніж вказували довоєнні прогнози. «Втрата людського капіталу, ізоляція від глобальних фінансових ринків та погіршення доступу до передових технологій заважатимуть російській економіці», — заявили у МВФ.
 
Що говорить Путін? “Введені проти російської економіки нелегітимні обмеження у середньостроковій перспективі справді можуть негативно на ній позначитися. У зв’язку з цим необхідно забезпечити стійке збільшення внутрішнього попиту”. Ну ну.
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net