Кількість голодуючих на планеті може зрости – ООН

Нестабільність продовольчої безпеки у світі зростатиме, якщо не розблокувати вантажі в українських портах, вважає експерт.

 
Кількість голодуючих і недоїдаючих на планеті може досягти 220 млн осіб унаслідок дефіциту продовольства і дорожнечі як продуктів, так і добрив. Про це в п’ятницю, 27 травня, заявив віце-директор Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (Food and Agriculture Organization – ФАО), колишній міністр сільського господарства Італії Мауриціо Мартина, пише газета Corriere Della Sera.
 
Він розповів, що кількість голодуючих у світі зростала ще до початку війни на території України і в 2021 році досягла майже 200 млн осіб у ​​53 країнах світу.
 
«Війна ще дужче посилить ситуацію з голодом. Згідно з нашими першими підрахунками, кількість голодуючих може зрости ще на 18 млн, хоча багато в цьому залежить від подальшого розвитку подій», – стверджує Мартина.
 
Він додав, що наразі в українських портах заблоковано 6 мільйонів тонн зерна і майже 14 млн тонн кукурудзи.
 
«Якщо ці вантажі не розблокувати, рівень нестабільності продовольчої безпеки у світі зростатиме. Наслідком цієї ситуації буде зростання цін і дефіцит добрив», – відзначив він.
 
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що світові загрожує вибухове зростання цін на продовольство через війну Росії проти України.
 
У світі залишилося запасів пшениці приблизно на 10 тижнів.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net