Казахстан виходить із угоди СНД про Міждержавний валютний комітет

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав відповідний указ, який уже набув чинності.

Згідно з указом президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва, Казахстан виходить із угоди Співдружності незалежних держав (СНД) 1995 року про Міждержавний валютний комітет. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

«Затвердити протокол про припинення дії угоди про створення Міждержавного валютного комітету від 26 травня 1995 року, ухвалений у Мінську 25 жовтня 2013 року», — йдеться в указі, який уже набув чинності.

Зазначається, що Комітет створювався з метою сприяння організації багатостороннього співробітництва в галузі валютно-платіжних та кредитних відносин, зближення та вдосконалення валютного законодавства, що стосується багатосторонніх розрахункових та кредитних відносин, розвитку форм і методів координації грошово-кредитної та валютної політики держав-учасниць угоди про створення платіжного союзу держав-учасниць СНД, а також співробітництва та здійснення узгоджених дій у питаннях валютного контролю.

Нагадаємо, Казахстан має намір транспортувати нафту до Європи в обхід Росії.

Раніше повідомлялося, що РФ зупинила транзит нафти із Казахстану до Європи.

На нафтову галузь Казахстану посипалися неприємності після обіцянки президента Казахстану Касим-Жомарт Токаєва збільшити постачання нафти до Європи. Зокрема на нафтогазовому родовищі Тенгіз вибухнула труба, загинули двоє робітників 1985 року народження, ще троє поранені.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net