Іран заявив, що не дасть Росії користуватися своїм супутником

Космічний апарат підпорядковуватиметься лише Тегерану. Він непридатний для військових цілей інших країн, стверджують в Іранському космічному агентстві.

Росія не зможе використати супутник Хайям у розвідувальних цілях, у тому числі й проти України. Про це повідомило Іранське космічне агентство.

Стверджується, що центр управління роботою супутника перебуватиме на території Ірану, і всі команди, пов’язані з його контролем та експлуатацією, з першого дня та одразу після запуску виконуватимуться іранськими фахівцями.

«Жодна інша країна не матиме доступу до цієї інформації. Чутки про застосування супутникових зображень у військових цілях іншої країни не відповідають дійсності», — запевнили в агентстві.

Також зазначено, що відправлення команд та отримання інформації з цього супутника «здійснюється повністю зашифрованим алгоритмом».

Нагадаємо, 9 серпня Росія готується вивести іранський супутник на орбіту із космодрому Байконур у Казахстані. Газета The Washington Post повідомила, посилаючись на західні розвідслужби, що Хайям має значно розширити можливості Тегерана зі шпигунства за військовими об’єктами на Близькому Сході. Однак перед цим, повідомляло видання, Москва мала намір використати космічний апарат для спостереження за українськими збройними силами.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net