Індія купує нафту РФ дешевше, ніж встановлена ЄС стеля цін – ЗМІ

Росія змушена продавати Індії свою нафту з великими знижками, аби збути величезні обсяги.

 
Росія змушена продавати Індії нафту з більшими знижками, ніж раніше. Про це повідомило інформаційне агентство Reuters.
 
Після того, як 5 грудня набуло чинності нафтове ембарго у Європі, перед Росією постала необхідність шукати нові ринки для збуту великих обсягів нафти. Зокрема, один мільйон барелів на добу.
 
Експортери з РФ змушені конкурувати між собою та постачальниками з Близького Сходу. Єдина можливість зберегти частку ринку – збільшити знижки. У результаті найбільшу вигоду від цього отримує Індія – вона є головним покупцем російської нафти після 24 лютого.
 
Російський еталон нафти у грудні почали продавати зі знижкою $12–15 порівняно з бенчмарком Dated Brent з урахуванням страховки і доставки судном, зазначає ЗМІ. У листопаді дисконт становив $10–11, у жовтні – $5–8.
 
Знижки на Urals без урахування фрахту у портах на західному узбережжі Росії за деякими угодами на продаж в Індію зросли до $32–35 за барель. Водночас Dated Brent на початку грудня коштувала менш як $80 за барель.
 
Частина постачальників нафти з Росії намагаються самостійно транспортувати «чорне золото» в Індію, аби мінімізувати транспортні витрати. Але багато компаній досі покладаються на трейдингові фірми і змушені ділитися з ними доходами.
 
Стеля цін на російську нафту встановлена на рівні $60 за барель. Його собівартість – близько $15–45 залежно від родовища.
 
Як повідомлялося раніше, Росія вперше стала найбільшим постачальником добрив в Індію у першій половині 2022/23 фінансового року. Вона зайняла більш як п’яту частку індійського ринку.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net