Індія і Китай купують нафту з РФ вище за встановлений ліміт цін – ЗМІ

Reuters зазначає, що 70% морських постачань російської нафти Urals припадають на Індію та близько 20% – на Китай.

Індія і Китай у квітні цього року скупили переважну більшість російської нафти за цінами, вищими за ціновий ліміт 60 доларів за барель. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters у вівторок, 18 квітня.
 
«Це означає, що Кремль отримує більші доходи, незважаючи на спроби Заходу скоротити фінансування Росією війни проти України», – зазначає ЗМІ.
 
Прибічники обмеження цін на нафту з РФ вважають, що воно знижує прибуток Росії. Проте противники ліміту кажуть, що він надміру м’який, щоби змусити Росію відмовитися від своєї військової агресії проти України.
 
«Вантажі російської нафти Urals, відвантажені у першій половині квітня, переважно прямують до портів Індії та Китаю. На Індію припадає понад 70% морських поставок цього сорту у цьому місяці, а на Китай – близько 20%», – наголошує інформагентство.
 
Індія та Китай не погодилися дотримуватись межі цін на нафту, тоді як західні країни сподівалися, що загроза санкцій зможе утримати трейдерів від допомоги цим двом країнам у купівлі нафти вище за ліміт цін.
 
Відзначимо, що за рік ціна на нафту з Росії впала майже вдвічі. Минулого місяця середня вартість Urals становила 47,85 доларів за барель, що майже вдвічі менше, ніж у березні минулого року.
 
Додамо, що у грудні 2022 року країни Заходу запровадили ембарго і цінову стелю у розмірі 60 доларів за барель на імпорт російської нафти.
 
Експорт нафти з РФ досяг піку майже за три роки

 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net