Грузія закликала РФ вивести війська з Абхазії та Південної Осетії

Тбілісі наголошує на численних порушеннях Москвою норм міжнародного права і прав людини, а також невиконанні нею домовленостей, досягнутих ще у 2008 році.

Росія має вивести свої війська з окупованих територій Грузії, йдеться в заяві до 14-ої річниці військової агресії РФ, оприлюдненій міністерством закордонних справ Грузії у неділю, 7 серпня.

У МЗС наголошують, що Росія вже 14 років не виконує угоду про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, укладену за посередництва Європейського Союзу і розширює свій контроль в окупованих регіонах, «продовжує процес їх мілітаризації, активно вживає заходів щодо їх фактичної анексії».

Етнічна дискримінація грузинів і порушення прав людини

Зовнішньополітичне відомство Грузії також звинувачує Росію у сприянні незаконним затриманням та викраденням людей на окупованих територіях, етнічній дискримінації грузинів, порушенні прав сотень тисяч внутрішньо переміщених осіб та біженців. «На цьому тлі необмежений доступ міжнародних правозахисних органів і створення міжнародних механізмів безпеки на місцях, а також доступ Моніторингової місії ЄС до регіонів Абхазії та Цхінвалі, якому перешкоджають окупаційні сили, стає ще більш критичним», — підкреслює МЗС.

МЗС наголошує, що рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 21 січня 2021 року, який визнав відповідальність Росії за порушення прав людини на окупованих територіях Грузії, набуває особливого значення. «Це рішення, яке є першою правовою оцінкою російсько-грузинської війни 2008 року, показує марність довготривалих зусиль Росії уникнути юридичної відповідальності за незаконну окупацію грузинських регіонів та її наслідки», — йдеться в заяві.

Грузія звертає увагу на те, що після окупації її територій РФ продовжує ігнорувати фундаментальні принципи та норми міжнародного права і сьогодні, розв’язавши повномасштабну війну проти України, підриває вже всю європейську безпеку.

Росія використовує ті самі приводи для окупації

У серпні 2008 року Росія ввела свої війська на територію Грузії, заявивши, що «була змушена» вступити в конфлікт з Грузією через дії грузинської сторони, яка в ніч на 8 серпня 2008 року зробила спробу силового захоплення сеператистської Південної Осетії. Росія пояснює свої дії в серпні 2008 року «захистом» своїх громадян і дислокованих у Південній Осетії російських миротворців.

Бойові дії тривали до 12 серпня включно. З 14 по 16 серпня лідерами Абхазії, Південної Осетії, Грузії і Росії було підписано план мирного врегулювання конфлікту. 26 серпня 2008 року Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії та розмістила свої війська у цих регіонах. Переважна більшість країн світу не визнає незалежності цих регіонів і закликає РФ вивести звідти свої підрозділи.

Джерело: Українська служба DW

 

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net