ГРУ РФ намагалася купити у Норвегії технічне обладнання для війни — ЗМІ

Відомо щонайменше про три випадки, коли російська розвідка купила або намагалася купити обладнання, у переліку якого було й підводне.

 
Російська військова розвідка (ГРУ) кілька разів за останні кілька років намагалася закупити передове технічне обладнання, зокрема підводне, у норвезьких компаній. Про це пише E24.
 
За словами голови поліцейської служби безпеки Норвегії (PST) Дага Рьоелла, як мінімум у трьох випадках російська розвідка купувала або намагалася купити обладнання, яке, на думку PST, могло бути відправлене армії РФ.
 
Справи стосуються трьох осіб, які, на думку PST, діяли у Норвегії під дипломатичним прикриттям, але насправді працювали на російську військову розвідку ГРУ, тому що їхня поведінка не відповідала поведінці звичайного дипломата.
 
Зазначається, що спочатку замовлення стосувалися простих товарів, аналоги яких можна дістати й у Москві. Згодом запити на придбання обладнання ставали складнішими: йшлося вже про товари подвійного призначення, які могли бути використані в оборонній промисловості.
 
Так, наприкінці 2021 року офіцер ГРУ, закріплений у російському посольстві як дипломат, намагався купити в однієї норвезької компанії дві міні-субмарини нібито на подарунок другові.

 

PST вбачає тенденцію у спробах РФ придбати підводні технології, які почалися до 24 лютого 2022 року, і що підводні технології є високим пріоритетом для росіян.
 
Нагадаємо, у квітні Норвегія оголосила персонами нон грата 15 російських дипломатів. Їх висилають із країни через шпигунство.

Норвегія затримала російського шпигуна-«науковця з Бразилії»

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

В Україні продовжили воєнний стан і мобілізацію

Вісім парафій Хмельниччини перейшли до ПЦУ

Росія скинула на Херсонщину дві авіабомби

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Путін запустить трамваї в Маріуполі дистанційно

Источник: korrespondent.net