Голуб миру. Чому Шольц поїхав до Китаю

Центральною темою візиту канцлера Німеччини до Народної Республіки стала війна в Україні, сторони також обговорили питання Тайваню та торговельні відносини.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 4 листопада відвідав Китай. Він став першим західним лідером, котрий відвідав КНР за останні три роки. Шольц зустрівся з главою китайської держави та лідером партії Сі Цзіньпіном, а також прем’єр-міністром Лі Кецяном. Війна в Україні, економічна дружба та питання Тайваню: Кореспондент.net розповість про теми переговорів у Пекіні.

Прохання вплинути на Москву

Канцлер Німеччини під час зустрічі попросив Сі Цзіньпіна використати свій вплив на Росію, щоб покласти край війні в Україні. Шольц заявив, що уряди в Пекіні та Берліні зійшлися на тому, що російські погрози ядерною зброєю неприйнятні і якщо РФ її використовує, то перейде червону межу. Тому екзистенційні кризи у світі можна вирішити лише спільно і те, як Китай справляється з цим, має вирішальне значення, наголосив Шольц.

Прем’єр-міністр Китаю Лі сказав, що він та Німеччина сподіваються на швидке завершення війни в Україні.

«Ми не можемо дозволити собі подальшу ескалацію. Настав час закликати обидві сторони до мирних переговорів», — сказав Лі.

«Ми не хочемо, щоб регіональна стабільність була похитнута, міжнародне виробництво та ланцюжки поставок були дестабілізовані… Ми не хочемо цього бачити», — сказав Лі, при цьому уникнувши відкритої критики Росії за її вторгнення в Україну.

Економічна залежність Німеччини від Китаю

Шольц прибув до Китаю не сам, а з делегацією з 12 титанів німецької промисловості, зокрема, генеральними директорами Volkswagen (VLKAF), Deutsche Bank (DB), Siemens (SIEGY) та хімічного гіганта BASF (BASFY). ЗМІ повідомляють, що представники бізнесу мають зустрітися з китайськими компаніями за зачиненими дверима.

Під час зустрічі із Шольцем Сі Цзіньпін закликав Німеччину та Китай до спільної роботи в умовах «складної та нестабільної» міжнародної ситуації та сказав, що візит «поліпшить взаєморозуміння та довіру, поглибить прагматичну співпрацю в різних галузях та спланує наступний етап китайсько-німецьких відносин».

Виступаючи на прес-конференції з прем’єр-міністром Лі, Шольц сказав, що економічні відносини Німеччини з Китаєм останнім часом стали «важчими», тому що Пекін ускладнює доступ на деякі зі своїх ринків.

«Ми бачимо, що дискусії в Китаї більше схиляються до автономії та меншої кількості економічних зв’язків. І ці погляди потребують обговорення», — сказав Шольц.

Питання Тайваню та прав людини в Китаї

Іншими темами, які Шольц порушував на переговорах у Пекіні, були права людини в Китаї та ситуація навколо Тайваню.

Стосовно першого питання Шольц зазначив, що «права людини мають універсальний характер, і це стосується особливо прав меншин».

Що стосується побоювань у зв’язку з можливим китайським вторгненням на Тайвань, то глава німецького уряду наголосив, що статус-кво Тайваню може змінитися лише мирним шляхом за допомогою діалогу.

Китай дозволив вакцину BioNTech для іноземців

Під час свого візиту до Пекіна Шольц отримав зелене світло на схвалення вакцини від коронавірусу BioNTech, розробленої в Німеччині, для іноземців, які проживають у Китаї. За його словами, це частина узгодженої більш тісної співпраці у боротьбі з пандемією. Також обговорювалася «перспектива загального схвалення BioNtech у Китаї». До цього часу препарат BioNTech не було допущено ринку Китаю. Народна Республіка проводить сувору політику нульового COVID із жорсткими блокуваннями, але останнім часом неодноразово висловлювалися припущення щодо можливого пом’якшення «коронної політики».

Чому візит до Китаю тривав 11 годин

Візит канцлера Німеччини до Китаю є особливим: Шольц став першим західним державним гостем, якого вперше за два роки ухвалили в ізольованій країні з початку пандемії COVID-19. Сі Цзіньпін привітав канцлера без маски, але без рукостискання. Вони також сиділи один за одним за двома довгими столами на відстані. Шольц та його делегація переміщаються в герметично закритому «бульбашці». Ось чому цей одинадцятигодинний візит коротший, ніж будь-яка попередня подорож канцлера до Китаю.

Шольц також є першим главою уряду із Заходу, який зустрівся із президентом Китаю після того, як він два тижні тому зміцнив свою автократію на з’їзді Комуністичної партії Китаю.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net