Главу кібервідомства Німеччини звільнено через зв язки з РФ — Spiegel

Арне Шенбом міг мати російські контакти через асоціацію Рада кібербезпеки Німеччини.

 
Міністерство внутрішніх справ ФРН звільнило президента Федерального відомства з інформаційної безпеки (BSI) Арне Шенбома і розпочинає проти нього дисциплінарне провадження. Про це повідомляє Spiegel.
 
«Оскільки не було жодної реакції на звинувачення, я сам попросив у понеділок ініціювати дисциплінарне провадження для з’ясування фактів. Поки що я не знаю, що перевірило міністерство та які конкретні звинувачення висунуті проти мене», — розповів Шенбом.
 
Зазначається, що Шенбом десять років тому став одним із засновників групи з кібербезпеки, яка об’єднує експертів із держустанов та приватного сектору. Німецькі ЗМІ повідомили, що одним із її членів є компанія, заснована колишнім російським розвідником.
 
Уряд Німеччини більше тижня тому заявив, що проводить всебічне розслідування цих повідомлень.
 
Як повідомлялося, Шенбом міг мати російські контакти через суперечливу асоціацію Рада кібербезпеки Німеччини.
 
Цю асоціацію критикують, зокрема, за членство в ній берлінської компанії з кібербезпеки Protelion. До кінця березня ця компанія працювала за назвою Infotecs GmbH. Це дочірня компанія російської компанії з кібербезпеки O.A.O.Infotecs, яку, за даними дослідницької мережі Policy Network Analytics, заснував колишній співробітник КДБ.
 
За інформацією агентства DPA, у міністерстві внутрішніх справ уже давно існує невдоволення роллю Шенбома та його відносинами з Радою кібербезпеки, співзасновником якої він є. Недавні звинувачення та візит Шенбома на річницю асоціації, ймовірно, стали останньою краплею.
 
Президент асоціації Ганс-Вільгельм Дюнн у 2019 році зізнався у контактах з російськими спецслужбами журналістам ARD та Die Zeit. Зазначається, що Шенбому кілька разів пропонували дистанціюватись від Ради кібербезпеки Німеччини.
 
Раніше ЗМІ із посиланням на дані розвідки писали, що влада РФ може піти на політичні вбивства в Німеччині.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net