Глава Євроради за конфіскацію активів РФ на користь України

Глава Євроради вже доручив знайти юридичне рішення щодо конфіскації активів підсанкційних росіян.

 
Президент Європейської ради Шарль Мішель підтримує конфіскацію активів РФ з метою подальшого використання для відновлення України після війни з Росією, пише Інтерфакс-Україна у четвер, 5 травня.
 
«Особисто я абсолютно переконаний, що вкрай важливо не тільки заморозити активи, але й уможливити їхню конфіскацію, зробити їх доступними для відновлення країни. Це моє особисте переконання», – сказав Мішель.
 
Також він зазначив, що «юридичний рівень цього питання не такий простий». «У ЄС є 27 правових систем, і в багатьох державах-членах ЄС для цього буде потрібно рішення судів. Це складний та довгий процес», – пояснив Мішель.
 
Глава Євроради вже доручив юридичній службі підготувати «деякі можливі ідеї, щоб знайти юридичне рішення відповідно до принципів верховенства права, яке може полегшити й уможливити конфіскацію активів осіб, що перебувають під санкціями ЄС або інших країн світу».
 
«На мій погляд, це — питання справедливості не тільки заморозити активи, а й здійснити їхню конфіскацію, щоб зробити ці гроші доступними для української влади… особливо для відновлення країни. Це — питання справедливості», – переконаний він.
 
Також Мішель підтримав ідею про передачу Україні 10% спеціальних прав запозичення.
 
«Це теж тема, яку я обговорював безпосередньо із президентом і про підтримку якої я теж згадав. Ми перебуваємо в тісному контакті з МВФ, а також з різними країнами світу і ЄС. Вважаю цей варіант справді цікавим, тож потрібно розглянути його, щоб побачити, чи це можливо і для яких держав-членів буде можливим прийняти таке рішення», – розповів він.
 
«Чи буде це одразу 10%, чи ми почнемо з 5% і постараємося набрати більше – потрібно подивитися, що можна зробити, що є реальним, звісно. Але я прихильник цієї ідеї», – додав Мішель.
 
Про плани країн Заходу щодо конфіскації активів РФ читайте в матеріалі Корреспондент.net.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net