Генсек ЄІО вивіз українських дітей із Австрії до РФ: реакція України

Насильницька передача дітей країні-окупанту «є однією з ознак геноциду», зазначив Дмитро Лубінець.

Член Європейського інституту омбудсмана (ЄІО) незаконно вивіз із Австрії до Росії двох українських дітей. У відповідь уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що виходить із ЄІВ. Крім того, він демонстративно розірвав членський білет організації. Про це український омбудсмен повідомив на своїй сторінці у Facebook у середу, 8 лютого.

«Направив терміновий лист членам Європейського інституту омбудсмена про вихід із цього об’єднання. Цей крок став наслідком того, що двох українських дітей, які перебували на території Республіки Австрія через російську збройну агресію, «правозахисник Європейського інституту омбудсмана (ЄІО)» вивіз на територію РФ.

За інформацією ЗМІ, це зробив доктор Йозеф Зігеле, Генеральний секретар ЄІО, член правління ЄІО та заступник омбудсмена Тіроля. Владою Австрії розпочато офіційне розслідування щодо дій Й. Зігеле», — розповів він.

За словами Лубінця, дії Зігеле є порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Уповноважений ВР додав, що насильницька передача дітей у цьому випадку «є однією з ознак геноциду».

У ЄІО не провели внутрішнього розслідування та не наклали санкції на Зігеле, а президент організації не відповів на запити Лубінця, розповів останній.

«Звернувся до колег, які є членами Інституту, розглянути можливість негайного виходу з Європейського інституту омбудсмена та засудити дії його керівництва», — резюмував він.

Нагадаємо, міжнародна організація Human Rights Watch оприлюднила звіт про використання Україною протипіхотних мін, а уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець опублікував відповідь.

Раніше HRW зазначала, що війна в Україні активізувала захист прав людини.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net