Газпром повідомив про арбітражні розгляди у шести країнах

Арбітражні розгляди з кількома закордонними партнерами розпочалися у російського Газпрому у 2022 році.

Тривають арбітражні розгляди Газпрому із шістьма закордонними компаніями, повідомляє російське агентство Інтерфакс.

Зазначається, що арбітражні розгляди з кількома зарубіжними партнерами почалися у Газпрому у 2022 році.

НАК Нафтогаз України направив прохання про арбітраж проти ПАТ Газпром до Міжнародного арбітражного суду Міжнародної торгової палати. Нафтогаз вимагає оплати ненаданих ним послуг за угодою про надання послуги з організації транспортування природного газу через територію України від 30 грудня 2019 р.

Фінська Gasum Oy 13 травня 2022 року направила на адресу ТОВ Газпром експорт повідомлення про початок арбітражного розгляду з питання розірвання контракту на постачання природного газу від 12 березня 1994 року та скасування зобов’язань щодо оплати раніше виставлених на його адресу рахунків. Рішення винесено 14 листопада 2022 року. Вимоги Gasum та зустрічні вимоги Газпром експорт задоволені частково.

RWE Supply & Trading GmbH 3 листопада 2022 року направила на адресу Міжнародного арбітражного суду МТП повідомлення про ініціювання двох арбітражних розглядів за рамковим контрактом на постачання природного газу на базі Генеральної угоди про постачання та приймання газу з Європейською Асоціацією торговців електроенергією, укладеною 30 січня 2020 р., а також рамковою угодою про продаж природного газу, укладеною 27 лютого 2019 р.

Компанія PGNiG (зараз це PKN Orlen) 31 березня 2022 р. направила на адресу ПАТ Газпром повідомлення про ініціювання арбітражного розгляду спеціальним арбітражним трибуналом (ad hoc) за правилами ЮНСІТРАЛ проти ПАТ Газпром і ТОВ Газпром експорт з вимогою про стягнення відсотків у сумі ретроактивної виплати, здійсненої відповідачами, виходячи з арбітражного рішення від 30 березня 2020 р., і навіть відсотків у сумі таких відсотків.

Італійська Eni 20 травня 2022 р. направила на адресу ТОВ Газпром експорт повідомлення про початок арбітражного розгляду проти ТОВ Газпром експорт з питання незастосування указу президента РФ від 31 березня 2022 р. № 172 про спеціальний порядок виконання іноземними покупцями зобов’язань перед російськими постачальниками природного газу сторін або надання до адреси компанії Eni додаткових контрактних гарантій у зв’язку із застосуванням щодо сторін положень указу.

Французька Engie 26 січня 2022 року направила до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма повідомлення про початок арбітражного розгляду проти ТОВ Газпром експорт з питання перегляду ціни за контрактами на постачання природного газу.

Раніше повідомлялося, що Газпром збільшив транзит через Україну на 15%.

Транзит газу через Україну зріс до рівня минулого року


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net