ФРН не повинна відкидати членства України в НАТО — глава MSC

За словами голови Мюнхенської конференції з безпеки, Німеччина має подумати, які гарантії може надати Україні. «Ми не маємо зараз більше виключати членство України в НАТО», — зазначив Крістоф Хойсген.

 

Голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Хойсген вважає, що Німеччина не має більше виключати членства України в НАТО. Впевненість у цьому багаторічний радник екс-канцлера ФРН Ангели Меркель із зовнішньополітичних питань висловив в інтерв’ю виданням медіагрупи Bayern, витяги з якого опубліковані у середу, 26 жовтня.
 
У квітні 2008 року Меркель, яка займала на той час пост глави Кабміну ФРН на саміті Північноатлантичного альянсу в Бухаресті підтримала позицію про ненадання Києву плану дій з підготовки до членства в НАТО. До цього, у березні 2008 року Меркель на нараді вищого командного складу бундесверу заявила: «Я вважаю, що держави, які зараз замішані у внутрішні та регіональні конфлікти, не можуть претендувати на членство в НАТО».
 
За словами Крістофа Хойсгена, на цьому етапі ситуація змінилася, оскільки президент РФ Володимир Путін порушив міжнародне право.
 
«Ми маємо подумати, які гарантії ми можемо дати Україні», — зазначив глава Мюнхенської конференції з безпеки. Він обмовився, що не хотів би передбачати це питання. «Проте я вважаю, що ми не повинні зараз більше виключати членство України в НАТО», — наголосив Хойсген.
 
Хойсген: Ядерні погрози Путіна адресовані перш за все Німеччині
 
Коментуючи ситуацію з ядерними загрозами президента РФ Володимира Путіна, голова Мюнхенської конференції з безпеки заявив, що вони в першу чергу спрямовані на те, щоб вплинути на ФРН.
 
«Загрози застосування ядерної зброї адресовані насамперед Німеччині», — заявив Крістоф Хойсген. За його словами, президент РФ у такий спосіб намагається посилити страхи та послабити підтримку України. «Ми повернулися до логіки холодної війни», — наголосив Хойсген.
 
Він додав, що США ясно дали зрозуміти Москві, що застосування ядерної зброї матиме катастрофічні наслідки для Росії.
 
«Не можу уявити, що серед російських генералів є самогубці, які могли б виконати подібний наказ», — зазначив голова конференції. На його думку, російський лідер не хоче поставити себе у ситуацію тотальної світової ізоляції. Китай також не простить Росії застосування ядерної зброї, наголосив Крістоф Хойсген.
 
Джерело: DW
 
Раніше повідомлялося, що НАТО та Румунія домовилися навчати українських парамедиків.
 
Нагадаємо, 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у прискореному порядку.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net