Францію охопили масові протести проти пенсійної реформи

До протестів проти підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років закликали вісім найбільших профспілок Франції. Пенсійна реформа є однією з ключових передвиборчих обіцянок Макрона.

У Франції розпочалися масові протести та страйки проти запланованої урядом пенсійної реформи та підвищення віку виходу на пенсію на два роки. У четвер, 19 січня, закрито багато початкових шкіл, громадсько-правові телерадіокомпанії відмовилися від звичайної програми і транслюють музику, різко обмежено рух залізничного та міського транспорту. У паризьких аеропортах скасовано багато рейсів.
 
Співробітники енергетичного концерну EDF трохи скоротили виробництво електроенергії. За даними ЗМІ, у страйку беруть участь від 70 до 100 відсотків робітників нафтопереробних заводів концерну TotalEnergies. Вже у першій половині дня розпочалися демонстрації у Ніцці, Марселі, Тулузі та інших містах. Очікується, що в акціях протесту у понад 200 містах візьмуть участь сотні тисяч людей.
 
«Це буде сильним днем протестів», — заявив голова профспілки CGT Філіп Мартін в ефірі телеканалу Public Sénat. За його словами, йдеться про рідкісну ситуацію, коли до протестів закликають усі профспілки, що вказує на серйозність проблеми. У свою чергу, голова профспілки CFDT Лоран Бержер зазначив, що в акції беруть участь багато людей, які зазвичай не виходять на вулиці. До загальнонаціональної акції протесту закликали вісім найбільших профспілок.
 
Пенсійна реформа — одна з ключових передвиборних обіцянок Макрона
 
Провівши реформу пенсійної системи, президент країни Емманюель Макрон реалізує одну зі своїх головних передвиборчих обіцянок. Прем’єр-міністр Франції Елізабет Борн 10 січня виклала основні напрямки пенсійної реформи, у центрі якої знаходиться підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років. Мінімальний термін внесків працівника до пенсійного фонду планується збільшити до 43 років, а обсяг мінімальної пенсії зросте до 1200 євро на місяць.
 
Метою перетворень є забезпечення збалансованої пенсійної системи у 2030 році. Борн заявила, що дозволити дефіцитам і далі розростатися було б «безвідповідально». За прогнозами уряду, брак коштів у пенсійному фонді Франції на той час може становити близько 20 млрд євро.
 
Профспілки вважають плани уряду невиправдано жорсткими. Подібний крок «завдасть потужного удару по всіх працюючих» французам, попередили вони. За оцінкою профспілок, особливо болючими заплановані зміни виявляться для тих, хто рано розпочав трудову діяльність і чия очікувана тривалість життя нижча, ніж у середньому у Франції. Плани проведення пенсійної реформи критикують також прихильники правопопулістської партії «Національне об’єднання» та ліві політики.
 
Макрон уже намагався провести реформу у 2019 році
 
Наступного тижня законопроект буде представлений у кабінеті міністрів, потім розпочнеться його обговорення у Національних зборах. Якщо пенсійна реформа не отримає більшості в парламенті, прем’єр-міністр може скористатися параграфом 49.3 конституції, що дозволяє ухвалити закон без голосування у разі, якщо уряду не буде потім винесено вотум недовіри.
 
У 2019 році Макрон вже намагався спростити французьку пенсійну систему та підвищити вік виходу на пенсію. Це призвело до найтривалішої хвилі протестів з часів студентських протестів 1968 року, потім проект був заморожений на тлі пандемії коронавірусу.
 
Джерело: DW
 
Раніше повідомлялося, що у Швейцарії пенсійний вік жінок піднімуть до 65 років.
 
У Франції померла найстаріша мешканка планети

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net