Франція готується до повного припинення постачання газу Росією

Французький уряд назвав припинення експорту російського «блакитного» палива до Європи «найвірогіднішим сценарієм».

 
Уряд Франції готується до повного припинення постачання газу з Росії. Там вважають, що це «найбільш імовірний сценарій», тому не ігноруватимуть такий варіант розвитку подій. Про це заявив міністр економіки, фінансів, промислового та цифрового суверенітету Франції Брюно Ле Мер, повідомляє інформаційне агентство Reuters.
 
«Я думаю, що повне припинення постачання російського газу цілком реальне, і нам потрібно підготуватися до цього. Було б безвідповідально ігнорувати цей сценарій», — зазначив чиновник.
 
За його словами, це «найбільш імовірний сценарієм».
 
Він також зазначив, що уряд працює над визначенням списку компаній, які мають отримати пріоритетний захист у разі перебоїв із постачанням. Зокрема, «перша лінія захисту» – скорочення споживання енергії домогосподарств та компаній, а наступний етап – будівництво нової інфраструктури. Наприклад, плавучий термінал для постачання зрідженого газу з-за кордону.
 
Інформагентство зазначає, що на російські постачання припадає 17% від усього газу Франції. Цей факт робить країну менш залежною від них, ніж інші європейські держави.
 
Однак є одна із складностей: закриття на техобслуговування багатьох атомних реакторів у країні. Це не дозволить ядерній енергетиці Франції оперативно заповнити обсяги, що випали.
 
Нагадаємо, з 11 по 21 липня експорт газу газопроводом зупиниться повністю через щорічний плановий ремонт.
 
Раніше повідомлялося, що до зростання цін на газ призвів і нетривалий страйк співробітників нафтогазової галузі Норвегії — однієї з найбільших країн-постачальників газу до ЄС.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net