Фон дер Ляєн: ЄС стоїть на порозі історичного рішення щодо України

Завершуючи візит до Києва, очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловила надію на те, що саміт ЄС знайде порозуміння щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Європейський Союз стоїть на порозі «історичного рішення» напередодні саміту 23-24 червня, під час якого розглядатимуть питання надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Про це, повертаючись з Києва, сказала журналістам очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає у неділю, 12 червня, інформагентство dpa.

«Сподіваюся, що за 20 років, згадуючи про ці події, ми зможемо сказати, що вчинили правильно», — сказала вона.

За словами фон дер Ляєн, головний виклик для ЄС полягатиме у тому, щоб за результатами саміту напрацювати спільну позицію, «яка відображатиме масштаб цього історичного рішення».

Переговори у Києві

Під час свого другого з початку повномасштабної російської війни візиту до України президент Єврокомісії обговорила з президентом України Володимиром Зеленським деталі отримання статусу кандидата на членство в ЄС. Вона зазначила, що проведені переговори дозволять Єврокомісії завершити роботу над висновком щодо готовності Києва до набуття відповідного статусу до кінця наступного тижня.

Очікується, що Єврокомісія оприлюднить свій висновок найближчої п’ятниці, 17 червня, за тиждень до саміту ЄС. Умовою для позитивного рішення має стати зобов’язання Києва провести певні реформи — зокрема, у сфері правової держави та боротьбі з корупцією.

Очікування щодо надання Україні статусу кандидата

Згідно з офіційною процедурою ЄС, рішення про надання статусу кандидата мають підтримати всі країни-члени. За словами віце-прем’єра — міністра з євроінтеграції України Ольги Стефанішиної, про інші формати для України замість статусу кандидата висловилися сім країн. Три з них поки не хочуть давати «зелене світло» для Києва.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба раніше цього тижня заявив, що на жодні альтернативи статусу кандидата в ЄС Київ не погодиться. «Нам потрібен статус кандидата на членство в ЄС. Не кандидата в кандидати, не потенційного кандидата, не інший сурогат, нічого цього», — заявив він.

У ЄК назвали терміни рішення щодо статусу України

Україна підписала заявку на вступ до ЄС 28 лютого — через чотири дні після нападу Росії.

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Переговори про асоціацію між Україною та ЄС

СюжетЯкий висновок щодо заявки України на членство в ЄС дасть Єврокомісія?

СюжетРозгляд заявки України на вступ до ЄС: які подальші кроки

СюжетВступ України до ЄС: чи настав час для швидких і сміливих рішень?

СюжетЄП про асоціацію з Україною: успіхи попри тривожні сигнали

СюжетЗеленський у Брюсселі: як пройшов перший «живий» саміт Україна-ЄС

Источник: korrespondent.net