FATF призупинила членство Росії

Дії Росії неприпустимо суперечать принципам щодо зміцнення безпеки, надійності та цілісності світової фінансової системи, зазначили у FATF.

Міжнародна група протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force — FATF) ухвалила рішення про призупинення членства Росії у зв’язку з війною в Україні. Про це повідомляється на сайті організації у п’ятницю, 24 лютого.

«Дії Росії неприпустимо суперечить принципам FATF щодо зміцнення безпеки, надійності та цілісності світової фінансової системи, а також прихильності до міжнародної співпраці та взаємної поваги, на підставі яких члени FATF погодилися виконувати та підтримувати стандарти FATF. У результаті пленарне засідання FATF сьогодні призупинило членство Російської Федерації», — йдеться у повідомленні.

У FATF вторгнення РФ в Україну називається незаконним, неспровокованим та необґрунтованим, а також висловлюються співчуття українському народу у зв’язку із загибеллю громадян та руйнуванням інфраструктури.

«FATF знову заявляє, що всі юрисдикції повинні проявляти пильність щодо поточних і нових ризиків від обходу заходів, вжитих проти Російської Федерації, з метою захисту міжнародної фінансової системи», — зазначили в організації.

Нагадаємо, у червні 2022 року FATF прийняла рішення призупинити права Росії як члена організації та обмежити її участь у своїй діяльності. У жовтні того ж року організація вжила подальших заходів щодо обмеження членських переваг РФ, включаючи обмеження її можливості брати участь у роботі організації та заборону участі в регіональних групах.

А 15 лютого радник глави Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що Україна ініціює процес виключення Росії з FATF як спонсора тероризму вже «наступного тижня». За його словами, це вплине на значне підвищення вартості ведення бізнесу з РФ.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net