Естонія закликала ЄС збільшити виробництво боєприпасів для України

Країна запропонувала Євросоюзу спільно вкласти чотири мільярди євро у виробництво снарядів для України.

 
Естонія закликала Європейський Союз терміново збільшити свій оборонно-промисловий потенціал, аби допомогти Україні у війні із Росією. Про це повідомило у четвер, 16 лютого, агентство Bloomberg.
 
У листі, надісланому державам-членам ЄС, зазначається, що Росія за один день вистрілює стільки ж боєприпасів, скільки Європа може виготовити за один місяць.
 
Влада Естонії вважає, що ЄС негайно має зайнятися нарощуванням свого оборонно-промислового потенціалу.
 
«Ціна будь-якого зволікання дуже висока, і вона зростає з кожним днем», — йдеться у документі.
 
Естонія запропонувала країнам ЄС спільно інвестувати чотири мільярди євро на закупівлю одного мільйона боєприпасів для України. План дозволить європейській промисловості збільшити свої потужності сім разів і виготовити протягом півроку мільйон 155-мм снарядів, про які просить Київ.
 
Додаткові чотири мільярди євро на спільну закупівлю боєприпасів можуть бути надіслані до Європейського фонду миру ЄС, який використовується для відшкодування країнам за військову підтримку України.
 
В Естонії підрахували, що Україна використовує, в середньому, від 60 до 210 тисяч артилерійських снарядів на місяць, але оборонна промисловість Європи здатна виробляти лише 25 тисяч за той же період. У той же час Росія щорічно виробляє 1,7 мільйона 152-мм снарядів.
 
Нагадаємо, США уклали контракти на 522 мільйони доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для України. А Франція та Австралія домовилися про виробництво та постачання 155-мм снарядів Україні.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net