Естонія підписала контракт зі США на купівлю HIMARS

Загальна вартість контракту становить понад 200 млн доларів. Це найбільша оборонна закупівля історія Естонії.

Генеральний директор Державного центру оборонних інвестицій (RKIK) Естонії Магнус-Вальдемар Саар підписав з американським агентством із співробітництва в галузі оборони та безпеки (DSCA) договір про закупівлю реактивних систем залпового вогню HIMARS. Про це повідомив портал телерадіомовлення ERR у суботу, 3 грудня.

Стверджується, що загальна вартість контракту становить понад 200 млн доларів. Це найбільша оборонна закупівля в історії Естонії.

«У пакет входять ракети, дальність дії яких становить від 70 до 300 кілометрів», — зазначив керівник відділу озброєнь Центру оборонних інвестицій Раміль Ліпп.

У рамках договору, крім РСЗВ, Естонія також закупить боєприпаси та засоби зв’язку. Також угода включає вирішення питань, пов’язаних з навчанням і логістикою.

Раніше повідомлялося, що Держдеп США схвалив продаж Естонії шести систем HIMARS. У постачання входять також різні ракети, у тому числі оперативно-тактичні ATACMS, які вражають цілі на відстані до 300 кілометрів. Але тоді вартість контракту оцінювалася в 500 млн доларів.

Також повідомлялося, що HIMARS закуплять Литва та Латвія.

А Польща оголосила про купівлю 500 установок HIMARS. Такої кількості реактивної артилерії вистачить на формування 80 батарей.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net