Ердоган пригрозив заморозити вступ Швеції та Фінляндії в НАТО

Анкара може призупинити процес вступу скандинавських країн в Альянс через те, що вони не демонструють «гарних результатів» у боротьбі з терористичними угрупованнями.

 
Турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган пригрозив «заморозити» вступ Швеції та Фінляндії в НАТО, бо Стокгольм нібито «не демонструє гарних результатів» у виконанні угоди. Про це повідомило інформаційне агентство Reuters у понеділок, 18 липня.
 
Глава Туреччини готовий «заморозити» вступ скандинавських країн, якщо вони не виконають обіцянки щодо боротьби з тероризмом.
 
Йдеться про те, що Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ у НАТО після повномасштабного вторгнення Росії в Україні, але зустріли опір з боку Туреччини, яка звинуватила їх у підтримці угруповань, які вона вважає терористичними.
 
_______________________________________
 
Мова про угруповання, представлені курдами, серед яких поширеними є сепаратистські настрої.
 
Зазначимо, Європа вимагає від Анкари надання курдам більшої автономії, а також дотримання їхніх прав відповідно до європейських стандартів.
 
Нагадаємо, 28 червня в Мадриді Туреччина погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії в НАТО. Конкретні кроки обговорюватимуть протягом двох днів.
 
А вже сьогодні Фінляндію та Швецію було офіційно запрошено в НАТО. Ратифікувати їхній вступ в Альянс мають усі 30 країн-учасниць.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net