Ердоган перед виборами пообіцяв безкоштовний газ

Турецький лідер виступив на церемонії початку надходження блакитного палива із родовищ Чорного моря.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у четвер, 20 квітня, оголосив про початок надходження газу з родовищ Чорного моря до енергетичної системи країни та пообіцяв забезпечити домогосподарства безкоштовним блакитним паливом напередодні виборів 14 травня. Про це повідомило агентство Reuters.

«Ми надаватимемо безкоштовний природний газ для побутового споживання обсягом до 25 кубометрів на місяць протягом одного року», — наголосив турецький лідер на відкритті газового порту в північній провінції Зонгулдак.

Крім того, домогосподарства звільняються від платежів за газ упродовж наступного місяця.

Зазначається, що церемонія стала однією з останніх спроб турецького уряду продемонструвати великі енергетичні та інфраструктурні проекти напередодні виборів, які, за опитуваннями громадської думки, Ердоган може програти.

Природний газ вперше виявили на родовищі Сакар’я біля узбережжя Зонгулдака у 2020 році, а торік — на родовищі Кайкума-1 поряд із ним.

Туреччина, яка має невеликі запаси нафти та газу, дуже залежить від імпорту газу з Росії, Азербайджану та Ірану, а також від імпорту зрідженого природного газу з Катару, США, Нігерії та Алжиру.

За даними енергетичного регулятора EPDK, внутрішній видобуток природного газу, в основному в регіоні Фракія, склав менш як 1% від національного споживання Туреччини в 60 млрд кубометрів у 2021 році.

За словами Ердогана, із родовища Сакар’я на першому етапі видобуватиметься 10 мільйонів кубометрів газу на добу, а на другому етапі — 40 мільйонів кубометрів газу на добу.

Він наголосив, що чорноморський природний газ покриє 30% внутрішнього споживання Туреччини.

Нагадаємо, у січні турецька держкомпанія TPAO розпочала новий етап робіт на ділянці Amasra-2 у районі газового родовища Сакар’я у Чорному морі.

Туреччина почала поставки газу до Болгарії


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net