Ердоган оголосив Швеції ультиматум

Турецький лідер вимагає від Стокгольма видачі 130 «терористів» для схвалення заявки на членство в НАТО.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Туреччина схвалить вступ Швеції до НАТО лише після того, як Стокгольм екстрадує до Анкари 130 «терористів». Про це турецький лідер сказав на зустрічі з турецькою молоддю, повідомляє в неділю, 15 січня, агентство Anadolu.
 
Так, Ердоган заявив, що Швеція ніяк не перешкоджає проведенню у себе демонстрацій на підтримку Робочої партії Курдистану, яку Туреччина вважає терористичною організацією. Також він заявив, що Стокгольм нібито раніше обіцяв, але так і не видав Анкарі 130 курдських «терористів».
 
«Ми сказали їм: «Якщо ви не видасте терористів, які знаходяться у ваших країнах, ми не зможемо ратифікувати вашу заявку на членство в НАТО у нашому парламенті. Їм необхідно екстрадувати близько 130 терористів, щоби їхні пропозиції пройшли через наш парламент, але, на жаль, вони ще не зробили цього», — сказав Ердоган.
 
Він наголосив, що на вулицях Стокгольма регулярно проводяться акції прихильників РКК. Президент наголосив, що Туреччина неодноразово попереджала владу Швецію про неприпустимість цього.
 
Раніше у Швеції заявили, що не можуть виконати вимоги Туреччини щодо вступу до НАТО. При цьому, незважаючи на те, що претензії Анкари стосуються виключно Швеції, Фінляндія не погоджуватиметься на те, щоб ратифікацію її вступу завершували окремо.
 
Як відомо, Ердоган у листопаді заявив, що його країна не схвалюватиме офіційне членство Фінляндії та Швеції в НАТО доти, доки ці дві країни не зроблять необхідних «кроків».

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net