Експерти пояснили, чи вплине ембарго на російський дизель на ринок ЄС

Світовий ринок досить довго готувався до цієї події, тому на вартість палива це не вплине.

 
Ембарго на імпорт нафтопродуктів до країн Європейського Союзу з 5 лютого не вплине на ціни в Україні. Ринок досить довго готувався до цієї події. Про це у коментарі РБК-Україна сказав директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
 
«На вартість це точно не вплине», — сказав він.
 
За його словами, ціни не зміняться і через місяць, «насамперед, завдяки тому буферу, який ми створили».
 
«Це вже закуплений за певною вартістю запас нафтопродуктів, який навіть у разі якихось різких коливань зовнішніх цін не зможе швидко розчинитися, він все одно стримуватиме ціну», — розповів експерт.
 
Куюн сумнівається, що і на зовнішньому ринку можливі якісь різкі коливання, оскільки ЄС готувався до цієї дати 5 лютого, яку було оголошено завчасно.
 
«Європейський ринок дуже серйозно готувався, теж сформували дуже важкі запаси. І я бачу, що ринок дуже спокійно підходить до цієї дати. Якась нервозність у грудні, але в січні вже все спокійно», — сказав він.
 
У той же час, Куюн не виключає коливання на ринку у другій половині березня — у квітні, коли запаси скоротяться. За його словами, в цей час ринок вже працюватиме за новими правилами без російського дизельного палива, яке замінять постачаннями з Азії, Перської затоки та США.
 
«Як показує практика запровадження того ж нафтового ембарго, нічого страшного не відбувається. Дуже багато інтересантів, щоб не було дестабілізації, ні Європа в цьому не зацікавлена, ні Штати. Тому впевнений, що знайдуть і законтрактують необхідну кількість палива», — додав Куюн.
 
Нагадаємо, зниження цін на бензин, дизельне паливо та автогаз в Україні наприкінці січня було спричинене великими запасами, які зробили мережі АЗС.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетНімецький друг Путіна: Кажеш про Донецьк, а атакуєш Київ?

Війна в Україні: у Польщі рекорд інтересу до служби в армії

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетЯк війна в Україні вплине на президентські вибори в Чехії

Источник: korrespondent.net