Дивний новий світ спеки. ЗМІ про кліматичну кризу

Половина європейського континенту опинилася у полоні небувалої спеки. Вогонь пожирає лісові масиви, від посухи вмирає врожай, а тисячі людей — від теплового удару. На передній план знову виходять питання боротьби із потеплінням.

Спека у Європі б’є рекорди, причому навіть у північних країнах. Так, наприклад, у Великій Британії, яка асоціюється з туманами та прохолодною вогкістю, напередодні було встановлено історичний рекорд – понад 40 градусів тепла.

У Нідерландах оголошено червоний рівень небезпеки, влада закрила дитячі установи по всій країні. В Ірландії побито рекорд 1887 року.

Португалія, Франція, Іспанія та Греція борються із пожежами. У деяких регіонах влада екстрено евакуює місцевих жителів. На південному заході Франції через пожежі евакуювали понад 14 тисяч людей.

Спека у Європі тримається вже майже тиждень. В одній тільки Португалії за цей час загинуло понад тисячу людей. У країні було зафіксовано температурний рекорд — у невеликому місті Аліжо кілька днів тому стовпчики термометрів піднімалися до 47 градусів тепла.

Влада деяких європейських країн через енергокризу та газовий шантаж Росії у зв’язку з війною проти України закликає мешканців економити електроенергію і не включати кондиціонери. Але, можливо, незабаром вони не знадобляться, адже за прогнозами синоптиків аномальна спека почне відступати вже цього тижня. Кореспондент.net розповідає, що пише преса.

 

Європа затиснута в лещатах екстремальної спеки

Politico, Великобританія

Метеорологічне бюро Великобританії через аномальні температури вперше в своїй історії оголосило червоний рівень небезпеки, який говорить про ризик для життя… Видання запитує: чому британці панікують, адже така температура для багатьох країн нормальна?

Кліматологи пояснюють, що у Великій Британії та Північній Європі будівлі розраховані на температуру +20 градусів. Вони будувалися так, щоб утримувати тепло всередині, але не відводити його.

Кондиціонерів практично ні в кого немає, і навіть найменше перевищення граничного рівня робить перебування у приміщенні неможливим. Також при проектуванні міст не завжди враховувався доступ населення до тінистих парків та води. Влада змушена екстрено шукати способи допомогти найбільш вразливим.

 

Високі ціни на енергоносії – це також новий шанс

Frankfurter Allgemeine Zeitung, Німеччина

Зростання цін на газ – важлива перевага у питанні енергопостачання: підвищення цін створює стимул для більш економного використання цього дефіцитного ресурсу там, де це можливо. У деяких випадках починають себе виправдовувати інвестиції в дорогі альтернативи, яких перш за все цуралися насамперед із міркувань витратності.

За оптимістичного сценарію Німеччина подолає цю кризу і стане країною з меншою залежністю від окремих держав, з безліччю різноманітних постачальників енергії — і більшою віддачею від поновлюваних джерел енергії.

 

Потрібно перебудувати країну

NRC Handelsblad, Нідерланди

Оскільки спека стає все більш поширеним явищем, пов’язаним із глобальним потеплінням, важливо не лише обмежити використання копалин палива та скоротити викиди CO2, але також підготувати Нідерланди до спеки.

Аналогічно тому, як свого часу ми думали про наслідки підвищення рівня моря та виходу річок із берегів. А це означає, що необхідна адаптація вже забудованої території…

Це вимагає й іншого ставлення до власного житла… А також іншого відношення до архітектури та внутрішнього устрою міста.

 

Транспортний колапс

Sky News, Великобританія

На залізниці можливі затримки поїздів і навіть їх скасування. Також через спеку призупинено вильоти з деяких аеропортів Великобританії. Покриття злітно-посадкових смуг розплавилося і стало в’язким. Комунальні служби посипають автомобільні дороги піском та закликають мешканців не користуватися транспортом без нагальної потреби.

The latest scenes from Spain, oh no, wait..sorry, it’s Dartford.

There are big fires all over the place in the U.K.

Shut up with your stupid minimising tweets, you look utterly ridiculous. #ClimateEmergency #heatwave #ClimateCrisis pic.twitter.com/t2u5t8G6lT

— Brendan May (@bmay) July 19, 2022

 

Біржі вже штурмують цінові максимуми

Bloomberg, США

Паризькі ф’ючерси на кукурудзу та сою зросли на 1,5-2 відсотки. Спеціалізована агенція Rystad Energy прогнозує, що спека прискорить енергетичний хаос, до якого рухається Європа з першого дня військової операції в Україні. Із дефіцитом енергії Євросоюз зіткнеться задовго до початку холодів.

Виробництво електроенергії обмежується, оскільки станції, що працюють на природному газі, при високих температурах менш ефективні, а ядерні генератори важко справляються з охолодженням своїх систем. До зими рівень газу в сховищах Європи виявиться нижчим за норму, додає Bloomberg.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net