Держтелебачення РФ втратило чверть своєї аудиторії

Велика трійка російських держканалів уперше поступилася Telegram, охоплення якого з лютого по липень підскочило з 19,1% до 26,8%.

Охоплення аудиторії Первого канала, России-1 та НТВ після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну впало на чверть. Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на дослідження медіаспоживання росіян, проведене Роміром.

За його даними, на початок війни Первый дивилися 33,7% населення Росії, у липні — вже 25,5%. Охоплення России-1 скоротилося з 30,9% до 23%, НТВ — з 21,1% до 16,6%. В результаті велика трійка російських держканалів уперше поступилася Telegram, охоплення якого з лютого по липень підскочило з 19,1% до 26,8%.

«Держпропаганда стає менш ефективною. Хоча вона, як і раніше, використовує установки, зашиті в мозок на ранніх етапах еволюції, у той час, коли наші предки жили в зграях, конкуруючи за їжу», — говорить про ситуацію психіатр Віктор Лебедєв.

За його словами, пропагандисти наголошують на принципі, який називається парохіальним альтруїзмом. Вони роздмухують відмінності, апелюють до образу ворога і конструюють небезпеки, яких немає у реальному житті. Люди ж, підкоряючись механізмам мозку, як правило, з легкістю погоджуються на сценарій «шкодити чужинцю» та «отримати вигоду для своєї групи».

При цьому одноманітний потік викликає втому, а відсутність обіцяної нищівної перемоги супроводжується наростаючою фрустрацією: зараз лише 2% росіян вірять, що війна закінчиться протягом місяця, хоча в березні таких було 14%, показало опитування проекту Хроніки.

Рівень підтримки війни в суспільстві знизився з 66% у квітні до 55% у липні, при цьому кожен четвертий перестав спілкуватися з друзями та родичами, а 43% зізналися, що потерпають від нападів тривоги та депресії.

Раніше повідомлялося, що на Херсонщині окупанти провели показове відкриття обласного телеканалу Таврія. Фахівці російського мовника готують журналістів для цього регіонального телеканалу.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

У ХДС закликають припинити видачу туристичних віз росіянам

Китай нарощує імпорт енергоносіїв з Росії

Глава МЗС ФРН підтримує постачання озброєнь Україні

СюжетВивезені з російської окупації діти: депортовані чи евакуйовані?

Источник: korrespondent.net