Держдеп США ввів санкції проти депутатів Білорусі

Американське зовнішньополітичне відомство запровадило візові обмеження проти представників правлячого режиму РБ.

 
Державний департамент США запровадив візові обмеження проти 25 осіб у Білорусі, зокрема проти місцевих депутатів парламенту. Про це повідомила прес-служба зовнішньополітичного відомства США у вівторок, 17 січня.
 
«Режим Лукашенка продовжує репресії проти білоруського народу та його демократичних устремлінь, зокрема через політично вмотивований заочний суд над лідером демократичної опозиції Світланою Тихановською та іншими демократичними активістами, а також через безпідставні звинувачення. Щоб відповісти на ці порушення прав людини, Держдепартамент оголошує про запровадження візових обмежень проти 25 осіб відповідно до Президентської прокламації 8015 за їхню участь у підриві демократії», — йдеться у повідомленні.
 
Візові обмеження запроваджено проти депутатів Національних зборів Білорусі — за їхню роль у прийнятті закону про страту для осіб, засуджених через ймовірні «спроби тероризму».
 
У Держдепартаменті додали, що подібні звинувачення використовуються «для придушення та залякування демократичної опозиції та громадянського суспільства».
 
Офіційний Вашингтон наголосив, що не збирається стояти осторонь, поки режим продовжує переслідувати та репресувати проти мирних протестувальників, демократичної опозиції, журналістів, профспілкових діячів, активістів, правозахисників та звичайних білорусів.
 
Як ми вже повідомляли раніше, у Білорусі розпочався заочний суд над головою опозиції Світланою Тихановською.
 
Нові санкції ЄС проти Білорусі та РФ ухвалять у лютому — журналіст
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net