День Перемоги без перемог. ЗМІ про промову Путіна на параді

У своєму виступі президент країни-агресора жодного разу не згадав слова «війна», «Україна» і «спецоперація».

 
У промові Володимира Путіна на параді 9 Травня чекали оголошення в Росії загальної мобілізації чи навіть війни всьому світу. Натомість президент країни-агресора обмежився коротким виступом без гучних заяв. Тепер світова преса розмірковує, чому Путін виступив так слабко.
 
 
Без помпи і символів – BBC
 
Видання зазначає, що у 2022 році парад Перемоги в Москві був набагато «скромнішим», ніж у попередні роки. У ньому взяло участь менше військовослужбовців і військової техніки, про це стало відомо заздалегідь – план параду міністерство оборони Росії опублікувало ще наприкінці квітня.
 
Не було деяких бойових машин, які зазвичай показують на парадах, і багато експертів і блогерів визнали це ознакою того, що в Росії просто не вистачило техніки — адже вона воює в Україні. Підтвердити це з відкритих джерел неможливо, але Панцир, Т-80БВМ і Солнцепеки, які були відсутніми на параді ЗРК, дійсно фігурують на відео із зон бойових дій.
 
У технічній частині парад на Красній площі був схожим на попередні. На ньому, крім старої техніки, показали і сучасну: танки Т-14 Армата, БМП Курганец, Бумеранги. Вони проходять по Красній площі кожне 9 Травня з 2015 року, як і бойові роботи Уран-9, яких почали показувати пізніше. Жодна із цих систем не була помічена в боях – їх можна побачити лише на парадах і військових виставках.
 
Відсутність літаків призвела до того, що за весь парад на Красній площі і над нею жодного разу не було продемонстровано символу того, що в Росії називають «спеціальною військовою операцією» – літери Z.
 
 
Без перемог – Reuters
 
«Путіну не було чого оголосити про перемогу в Україні, і його 11-хвилинний виступ на 75-й день вторгнення був примітним здебільшого тим, чого він не сказав. Він не згадав слово «Україна», не дав оцінок ходу війни і нічим не вказав на те, як довго вона може тривати. Не було згадок про криваву битву за Маріуполь, де українські захисники, які засіли в руїнах металургійного заводу Азовсталь, все ще продовжують чинити опір російським атакам», – констатує Reuters. Описуючи подробиці традиційно помпезного параду на 9 Травня в Москві, агентство робить висновок: «Нав’язлива демонстрація військової могутності не могла приховати той факт, що за 75 днів найбільшого нападу на європейську країну з часів Другої світової війни російська армія не змогла принести Путіну перемогу».
 
 
Виправдання втрат – The Guardian
 
Попри очікування, у промові Путіна не було великих політичних заяв, а найпомітнішим посилом для внутрішньої аудиторії стала обіцянка компенсацій та додаткової допомоги сім’ям загиблих і поранених російських військових – і це на тлі попередніх спроб Кремля замовчувати втрати, зокрема на затопленому крейсері Москва. нагадує The Guardian.
 
 
Немає чого пред’явити – Financial Times
 
У промові Путіна так і не прозвучало жодних згадок про «перемоги» Росії у війні проти України. Виступ Путіна був позбавлений ядерних погроз і майже повністю складався із тверджень, які Путін уже наводив раніше для виправдання вторгнення в Україну.
 
Але найбільше в промові Путіна не вистачало будь-якої актуальної «перемоги». Він сказав, що російські війська «героїчно билися» на Донбасі, але не згадав ні про Маріуполь, ні про будь-які інші території, захоплені Росією.
 
 
Ганьба для ветеранів Другої світової – британський міністр
 
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що російське вторгнення в Україну «як у дзеркалі відображає фашизм і тиранію» 70-річної давності.
 
«Потрібно відзначити абсурдність російських генералів – блискучих у своїх парадних мундирах і обтяжених численними медалями – за те, що вони прямо замішані у викраденні Путіним славної історії їхніх предків, які захищали Батьківщину від безжального вторгнення, які відбили фашизм, які жертвували собою заради вищої мети, – сказав Воллес. – Натомість тепер вони завдають непотрібних страждань і служать низькому бандитизму».
 
Він сказав, що дії російської армії ганьблять учасників Другої світової війни, і закликав віддати російських генералів військовому трибуналу за їхні дії під час вторгнення Росії в Україну.
 
Міністр оборони Великої Британії звинуватив президента Росії Володимира Путіна в тому, що він «розірвав на шматки як минуле Росії, так і її майбутнє».
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net