Червоний Хрест обговорить з РФ розширення доступу до військовополонених

Гендиректор Міжнародного Комітету Червоного Хреста під час візиту до РФ обговорить розширення доступу до українських військовополонених.

 
Генеральний директор Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Роберт Мардіні заявив, що він має намір під час візиту до РФ обговорити розширення доступу співробітників організації до українських військовополонених. Про це йдеться у його інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.
 
«Так, я справді збираюся відвідати Росію. Планується, що він (візит, — ред.) відбудеться, орієнтовно, через два тижні. Я запитуватиму про можливість зустрічі з офіційними особами. Я маю намір обговорити гуманітарні питання, зокрема доступ до військовополонених», — розповів він.
 
Гендиректор МКЧХ нині перебуває в Україні і, за його словами, вже провів зустріч із сім’ями українських військовополонених.
 
«Повірте, всі вони з великою тривогою чекають на новини про своїх родичів. Моя мета — вимагати більшого доступу до військовополонених і більшого гуманітарного доступу на тимчасово непідконтрольній Україні території», — сказав він.
 
Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, як зазначив в інтерв’ю Мардіні, співробітникам МКЧХ вдалося відвідати кілька сотень військовополонених з обох боків. Завдяки цьому близько 3 тисяч сімей військовополонених отримали новини про своїх родичів, які утримуються.
 

Нагадаємо, Міжнародний комітет Червоного Хреста під час евакуації захисників із заводу Азовсталь задокументував особисті дані близько 1800 осіб. Інформації про загальну кількість військовополонених в організації немає, як і доступу до більшості полонених.

 

Крім того, у Червоному Хресті заявили, що не гарантували безпеку «азовцям».

 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net