Червоний Хрест не пускають до депортованих у РФ

Міжнародний комітет Червоного Хреста досі веде переговори з російською стороною щодо доступу до насильно вивезених у РФ українців і тому володіє «недостатньою інформацією» щодо їхньої долі.

Міжнародний комітет Червоного Хреста досі веде переговори з російською стороною щодо доступу до насильно вивезених у РФ українців і тому володіє «недостатньою інформацією» щодо їхньої долі. Про це в інтерв’ю швейцарському виданню NZZ повідомив операційний директор МКЧХ Домінік Стілгарт.

Ми досі ведемо переговори з росіянами про доступ до українських біженців у Росії. У нас недостатньо інформації про те, що там справді відбувається. Можна припустити, що Росія — як і майже кожна сторона, що воює, проводить так звані перевірки: затримуються бійці, ймовірно, і цивільні, які працювали на українську владу», — зазначив Стілгарт.

Операційний директор МКЧХ зазначив, що ці групи людей захищені міжнародним правом, а тому їх не можна катувати чи вбивати.

«Але якщо цього дотримуватися, то куди потім потрапляють ці люди? Ми цього не знаємо», — додав він.

Відповідаючи на запитання, Стілгарт відкинув звинувачення на адресу МКЧХ у взаємодії з російською владою щодо депортації українців на територію Росії. За його словами, Міжнародний комітет Червоного Хреста «ніколи не візьме людей нікуди проти їхньої волі».

Стілгарт висловив сподівання, що успішна операція з евакуації громадянських людей з Азовсталі сприяє подальшій евакуації, адже «тепер обидві сторони переконалися, що це працює».

Нагадаємо, у Міжнародному комітеті Червоного Хреста відреагували на звинувачення української сторони в «імпотентності» та «насильницькій депортації» маріупольців до РФ.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net