Будується трубопровід, який дозволить Сербії відмовитися від газу з Росії

Новий трубопровід надасть Сербії доступ до неросійських поставок із Південного газового коридору та терміналів зрідженого природного газу (ЗПГ) до Греції та Туреччини.

 
Болгарія розпочала будівництво газової лінії із Сербією, що дозволить Сербії відмовитися від російського газу. Про це повідомляє Reuters.
 
Як заявив міністр енергетики Болгарії Росен Христов, очікується, що 170-кілометровий газопровід, будівництво якого тривалий час відкладалося, а тепер стало дуже актуальним, буде введено в експлуатацію до кінця року.
 
Повідомляється, що Болгарія планує до кінця жовтня побудувати 62-кілометрову ділянку газопроводу на своїй території, Сербія, яка розпочала будівництво у лютому минулого року, також планує підготувати свою ділянку до осені.
 
Новий трубопровід, який частково фінансується за рахунок допомоги Європейського Союзу, надасть Сербії доступ до неросійських поставок з Південного газового коридору та терміналів зрідженого природного газу (ЗПГ) до Греції та Туреччини.
 
Наразі єдина газова гілка між двома країнами — транспортування російського газу з газопроводу  Турецький потік до Сербії.
 
Болгарія, яка була відрізана від імпорту російського газу у квітні минулого року, відкрила нову газову сполучну лінію з Грецією, якою наразі транспортується 1 млрд кубометрів азербайджанського газу на рік. Софія також уклала довгострокову угоду з Туреччиною щодо імпорту ЗПГ.
 
Раніше повідомлялося, що у Туреччині завершили будівництво важливого газопроводу.
 
Українська труба останній рік транспортує російський газ
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net