Будівельники газовозів уклали рекордну кількість контрактів у 2022 році — ЗМІ

Минулого року суднобудівні заводи по всьому світу отримали 163 замовлення на будівництво танкерів для ЗПГ.

 
Компанії-будівельники танкерів, призначені для перевезень зрідженого природного газу (ЗПГ), отримали рекордну кількість контрактів за підсумками 2022 року. Про це повідомило британське видання Financial Times із посиланням на дані аналітичної компанії Refinitiv у четвер, 12 січня.
 
Зокрема, у 2022 році суднобудівні заводи по всьому світу отримали 163 замовлення на будівництво танкерів для ЗПГ – це не лише вдвічі більше, ніж у 2021 році, а й найвищий показник за весь час ведення такої статистики з 2011 року.
 
Південнокорейська корпорація KSOE (Korea Shipbuilding & Offshore Engineering), яка є лідером на цьому ринку, заявила, що нинішній тренд «триватиме, щонайменше, два-три роки», внаслідок чого компанія зможе розраховувати на 50 нових контрактів на рік.
 
Рекордна кількість замовлень на будівництво танкерів для ЗПГ багато в чому зумовлена розширенням газового родовища North Field East у Катарі. Цей проект дозволить катарській владі збільшити експортні потужності ЗПГ з 77 млн. до 126 млн. тонн на рік до 2027 року. Міжнародний газовий союз вважає, що тільки для реалізації проекту North Field East потрібно близько 150 танкерів.
 
Більшість нових замовлень виконають до кінця 2026 року. Згідно з Міжнародним газовим союзом, на квітень минулого року на ринку було близько 640 танкерів, які здатні перевозити скраплений газ за температури мінус 163 градуси за Цельсієм. При цьому, приблизно, 70% цих суден будуються на заводах Республіки Корея. Саме на них припала основна частина замовлень у 2022 році (64% від загальної кількості, або 105 контрактів).
 
Експерти звернули увагу на те, що, в середньому, вартість танкера для ЗПГ у 2022 році зросла до $250 млн, тоді як рік тому вона становила $200 млн. Фахівці пояснили це нестачею робочої сили в секторі, що веде до зростання витрат.
 
Зазначимо, що Британія з 1 січня повністю припинила імпорт зрідженого газу з Росії.
 
Експорт газу з Росії продовжує знижуватися

 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net