Боррель запропонував варіанти щодо боєприпасів Україні

Загальні витрати країн Європи на негайні постачання боєприпасів Україні та довгострокові замовлення можуть становити до 5 млрд євро.

Україна найбільше потребує боєприпасів, насамперед снарядів. І є три варіанти, як вирішити проблему їхнього дефіциту. Про це сказав високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель у Стокгольмі перед початком неформальної зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС, повідомляє Укрінформ у середу, 8 березня.

«Я представив пропозиції, які обговорювали міністри. Ці пропозиції були створені разом із Європейською службою зовнішніх дій, з Європейським оборонним агентством, яке я маю честь очолювати, та з Єврокомісією. У них три складові. Перша — надати боєприпаси швидко з існуючих запасів. Ми говоримо про тижні. Тому ми маємо використовувати те, що вже є. Те, що європейські армії вже мають на складах, і те, що вони вже замовили у промисловості», — сказав Боррель.

За його словами, друга складова — ухвалення рішення про спільне замовлення боєприпасів, визначення кола країн, які готові брати участь у такому замовленні, щоб поповнити власні запаси та передати частину цього замовлення Україні в середньостроковій перспективі.

«У більш тривалій перспективі ми маємо збільшити можливості нашої оборонної промисловості. Ми не можемо серйозно говорити про нашу здатність мати стратегічну автономію та брати на себе відповідальність, якщо у нас немає достатньої оборонної спроможності у нашій промисловості. Ми працюємо над цим разом із Єврокомісією, та ми подивимося, як збільшити ці здатності», — додав Боррель.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо можливих витрат на негайну та середньострокову допомогу для України, Боррель зазначив, що витрати на негайні постачання боєприпасів з європейських арсеналів становитимуть 1 млрд євро, програма середньострокової допомоги та спільного замовлення може становити до 4 млрд євро.

Раніше президент Володимир Зеленський назвав пріоритет для України щодо зброї. А щоб прискорити постачання для ЗСУ, потрібно публічно говорити про те, чого не вистачає, пояснив глава держави.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net