Боррель: ЄС не дозволить, щоб в України вичерпалася зброя

Війна Росії проти України опинилася у поворотному пункті, в якому Євросоюз не дозволить, щоб Україна залишилася без зброї. Для цього країнам ЄС вистачить ресурсів, запевнив Жозеп Боррель.

Зараз війна Росії проти України перебуває у поворотному моменті, і Євросоюз не дозволить, щоб у України закінчилася зброя. Про це заявив верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель за підсумками засідання міністрів оборони країн об’єднання в Брюсселі у вівторок, 17 травня, повідомляє кореспондент DW. У цьому засіданні Ради ЄС відеозв’язком узяв участь і глава оборонного відомства України Олексій Резніков.

За словами Борреля, держави Євросоюзу продовжать надавати Україні військову підтримку. «Ця підтримка критично важлива зараз, бо війна перебуває у поворотному пункті. Ми не можемо дозволити і ми не дозволимо Україні виснажити свої запаси озброєнь, бо битва за Донбас опинилася у моменті, коли контратаки українців витискають росіян», — пообіцяв глава європейської дипломатії.

Прогалини у видатках на оборону не завадять ЄС підтримувати Україну

На тому ж засіданні міністри оборони обговорили прогалини в оборонних інвестиціях країн ЄС. Вони оцінили їх у 160 мільярдів євро за час з 2009 року, повідомив Боррель, додавши, що «це був сильний процес роззброєння, через який пройшли європейці». Чи вистачить тоді зброї для підтримки України? На це запитання кореспондента DW верховний представник відповів: «Так, звісно, держави-члени ЄС мають достатньо ресурсів, аби продовжити підтримку України в такому ж темпі».

Скільки ще російські війська зможуть підтримувати темп своїх спроб наступу на Донбасі? «Я не наважуся робити припущення щодо того, скільки Росія зможе чинити опір. Я говорю про Росію й опір. Слова «чинити опір» — ми використовуємо його стосовно Росії», — наголосив він і пояснив використання цих слів великими втратами армії РФ. Боррель вказав на список перевірених втрат російської бойової техніки. «Це неймовірна кількість втрат. Я не знаю, чи зможуть вони поповнити їх, але кількість втрат російської армії справді вражає», — додав він.

У ЄС розповіли, яку зброю куплять Україні на 500 млн євро

Також Боррель заявив про відновлення роботи Консультативної місії ЄС в Україні, яка тепер працюватиме з оновленим мандатом. Він дозволить їй допомагати в розслідуванні воєнних злочинів. Також глава дипломатії Євросоюзу повідомив про створення дорадчої групи, яка підтримуватиме розслідування цих злочинів. Деталей щодо неї він не навів.

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Яку зброю Захід надає Україні

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетПекло Азовсталі: очевидиця розповіла про пережите

СюжетTikTok із бомбосховища: історія Валерії Шашенок із Чернігова

Источник: korrespondent.net