Борель не підтримує створення армії ЄС

Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики вважає, що Євросоюз можна назвати «наддержавою» з економічної та моральної, але не військової точки зору.

 

Високий представник Європейського Союзу із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель вважає, що у створенні спільної армії ЄС немає необхідності.
 
«Жодна з 27 армій не може бути замінена єдиною європейською силою. Нам тільки потрібно поєднати наші сили та краще координуватися та інвестувати у безпеку», – сказав топ-дипломат ЄС в інтерв’ю Kronen Zeitung.
 
Він додав, що зараз ЄС витрачає на оборону стільки ж, скільки і Китай, і вчетверо більше за Росію, але через боргову кризу і роззброєння «не може відповісти на нинішні виклики».
 
«Ключове слово – ефективність. Інакше це марна трата грошей», – зазначив Боррель.
 
Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики також сказав, що Євросоюз можна назвати «наддержавою» з економічної та моральної, але не військової точки зору.
«Світ став більш небезпечним місцем. Члени ЄС повинні усвідомлювати, що за потреби ми повинні себе захищати, і для цього нам потрібні інструменти», – вважає він.
 
Нагадаємо, міністри закордонних справ країн Європейського Союзу наступного тижня під час неформальної зустрічі у Празі готуються підтримати припинення угоди про спрощений візовий режим із Росією, що обмежить можливості для росіян їздити до країн ЄС.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net