Болгарія заборонила імпорт продуктів із України

Болгарія солідарна з Україною, але банкрутства болгарських сільгоспвиробників цій справі не сприяють, зазначили у Софії.

Влада Болгарії ввела тимчасову заборону на імпорт продовольства з України, при цьому його транзит триває. Про це сказав в.о. прем’єр-міністра Болгарії Гилиб Донєв, повідомляє Радіо Болгарія у середу, 19 квітня.

«Основна причина полягає в тому, що за останній рік, всупереч ідеї так званих Шляхів солідарності, значні обсяги продовольства залишилися в країні та порушили основні виробничо-торговельні ланцюжки. Якщо ця тенденція збережеться і навіть посилиться, що цілком реально після введених аналогічних заборон з боку інших країн, можливе досягнення найсерйозніших наслідків для болгарського бізнесу», — сказав він.

Донєв висловив сподівання, що «Брюссель почує та зрозуміє позиції» таких країн-членів ЄС, як Болгарія, Польща, Угорщина та Словаччина, і переосмислить свою позицію.

«Болгарія, як і раніше, солідарна з Україною, але банкрутства болгарських сільгоспвиробників цій справі не сприяють», — сказав він.

При цьому поки що немає інформації про те, як довго діятиме тимчасова заборона Болгарії на ввезення продуктів харчування з України. Відповідне рішення сьогодні ухвалить уряд.

Напередодні стало відомо, що українська влада виступила з ініціативою провести тристоронню зустріч за участю Єврокомісії та п’яти країн ЄС для вирішення проблем із імпортом сільськогосподарської продукції.

Також 18 квітня Польща та Україна домовилися поновити транзит аграрної продукції. При цьому імпорт із України й надалі буде заборонено.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net