Близькі Саакашвілі повідомили про його критичний стан

Адвокат та близькі екс-президента повідомили про переведення його до реанімації. Водночас у клініці «Вівамеді» стверджують, що Саакашвілі, як і раніше, перебуває в палаті.

Колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели з лікарні «Вівамеді», де він перебував кілька останніх місяців, у реанімацію. Він перебуває у критичному стані, написала у соцмережі Facebook у вівторок, 31 січня, депутат Верховної ради України Єлизавета Ясько, яка перебуває із Саакашвілі у стосунках.

Про те, що Саакашвілі перевели в реанімацію, оскільки його стан погіршився до критичного, заявив в ефірі грузинських телеканалів Mtavari та Formula та член «Єдиного національного руху» Георгій Чаладзе. Також цю інформацію підтвердив адвокат Шалва Хачапурідзе.

Водночас у клініці «Вівамеді» стверджують, що Саакашвілі, як і раніше, перебуває у палаті. «Його не переводили, він у палаті», — заявила грузинській службі Радіо Свобода директорка клініки Ніно Надірадзе. Інформаційний портал Новини Грузія з посиланням на матір екс-президента Гіулі Аласанію повідомив, що вранці того ж дня Саакашвілі знепритомнів, у нього піднялася температура.

Переслідування Міхеіла Саакашвілі у Грузії

У Грузії проти Міхеіла Саакашвілі порушено п’ять кримінальних справ. Він повернувся до цієї країни в ніч проти 29 вересня 2021 року. За даними слідства, Саакашвілі таємно прибув до грузинського порту Поті на поромі «Вільнюс», сховавшись у вантажівці. Екс-президент розмістив у соцмережі Facebook відео із закликом до громадян голосувати на виборах 2 жовтня проти правлячої партії Грузинська мрія. У своєму наступному відео Саакашвілі закликав громадян влаштовувати протести, пророкуючи фальсифікації. Поліція та спецслужби змогли встановити місцезнаходження політика лише 1 жовтня. Він був затриманий у Тбілісі у квартирі водія трейлера, на якому приїхав, та взятий під варту.

У жовтні 2021 року Саакашвілі, перебуваючи у в’язниці, оголосив голодування, якого притримувався 50 днів, і припинив його лише після переведення у військовий шпиталь у Горі для реабілітації. Однак після повернення до в’язниці 21 лютого політик знову оголосив голодування, яке тривало ще 20 днів. 12 травня у зв’язку з погіршенням здоров’я його було переведено з в’язниці до приватної клініки у передмісті Тбілісі, де він утримується в окремій палаті під вартою. У Тбілісі відбулося кілька акцій протесту з вимогою звільнення Саакашвілі.

На 1 лютого призначено чергове засідання суду за клопотанням про відстрочення покарання та звільнення Саакашвілі.

Смерть Саакашвілі закриє Грузії вступ до ЄС — євродепутат

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net